• Odbierz prezent
Kurs bitcoina nas usypia, ale na rynku kryptowalut zapadają przełomowe decyzje

Trudno uwierzyć, że zmienność na kryptowalucie bitcoin (BTC) wyniosła w tym tygodniu poniżej 5%. Doszło za to na rynku do bardzo ciekawego przejęcia.

Co się dzieje z kursem bitcoina?

Spekulanci, którzy interesują się rynkiem kryptowalut co najmniej od 3 miesięcy, wiedzą doskonale, że bitcoin (BTC), potrafi w kwadrans zmienić swoją wycenę o 10%. Jednak w tym tygodniu chyba większość inwestorów wyjechała na wakacje, ponieważ kurs bitcoina zamarł. Różnica pomiędzy ekstremami notowań w tym okresie wynosi poniżej 5%. Jest to sytuacja wręcz nieprawdopodobna. Jednak wpisuje się ona w konsolidację, z którą mamy do czynienia już ponad dwa miesiące. Taki męczący marazm doprowadza wielu do znużenia i utraty czujności. Jednak należy pamiętać, że to właśnie zanikająca zmienność jest oznaką, iż niebawem dojdzie do spektakularnych ruchów. Rynki kapitałowe są bowiem jak morze- raz spokojne, a zaraz potem wzburzone. W takich okolicznościach warto sobie opracować strategię w zależności od tego co zrobi kurs bitcoina w przyszłości. Na chwlę obecną kluczowe są dwa bardzo łatwe do zapamiętania poziomy na kryptowalucie bitcoin (BTC). Od góry 10000 dolarów, natomiast od dołu 9000 dolarów. Jeśli kurs bitcoina przełamie któryś z nich, może to wywołać lawinę zleceń, dlatego warto zachować czujność.

 BTC

Wykres: Kurs bitcoina (BTC) (3 miesiące)

Kolejne przejęcie Binance

Największa giełda na świecie- Binance, przejęła w tym roku bardzo popularny portal CoinMarketCap, na którym możemy śledzić notowania wszystkich dostępnych kryptowalut, sprawdzić obroty na poszczególnych giełdach, przejrzeć wykresy notowań oraz zapoznać z wieloma innymi statystykami.

Na tym jednak nie koniec. Giełda Binance poszła za ciosem kupując tym razem Swipe, oferującą kartę dzięki której możemy wykonywać transakcje finansowe i tradycyjne funkcje bankowe za pośrednictwem kryptowalut. Budzi ona bardzo duże zaufanie, ponieważ musi spełniać najwyższe poziomy zgodności oraz przestrzegać przepisów prawa obowiązujących na poszczególnych rynkach.

Widać wyraźnie, że Binance nie chce podzielić losu wielu potężnych firm z przeszłości, po których słuch już dawno zaginął, a swoimi decyzjami inwestycyjnymi stara się być jak najbardziej transparentna.

Notowania: BTCUSD

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/BTCUSD/

Marcin Widerski

Redaktor portalu FXMAG

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk