• Odbierz prezent
Kurs bitcoina nas nie zaskoczy! Bitcoin (BTC) rozgryziony

Bitcoin (BTC) po kilkudniowej konsolidacji nareszcie zdecydował się na bardziej energiczny ruch. Kurs bitcoina rośnie obecnie o 4%, ale to póki co niewiele w stosunku do możliwego zasięgu docelowego.

Cofnijmy się nieco w czasie

Dwa dni temu rozrysowaliśmy sobie obowiązującą wtedy konsolidację i wyznaczyliśmy możliwe scenariusze. Zgodnie z tamtymi założeniami, wszystko wskazuje na to, że bitcoin (BTC) wybrał wariant optymistyczny, a to może wynieść kurs bitcoina znacznie wyżej niż obecnie się znajduje.

Strategia grania na wybicie zakładała, że kupujemy bitcoina (BTC), gdy przełamie górne ograniczenie lub sprzedajemy, jeśli załamie dolne. Mieliśmy też podane konkretne poziomy wejścia. Dla scenariusza pozytywnego było to zajęcie pozycji długiej, gdy kurs bitcoina osiągnie cenę 9150 dolarów za sztukę.

 BTC 1

Wykres notowań kryptowaluty bitcoin (BTC) i moment wejścia w pozycję (wykres 10-dniowy)

Co dalej jeśli faktycznie weszliśmy w rynek, gdy kurs bitcoina wynosił 9150 dolarów?

Konsolidacja ma to do siebie, że im dłużej trwa tym bardziej dynamiczny jest ruch, kiedy już dojdzie do wybicia. Daje ona również pewną podpowiedź dla tradera w kwestii potencjalnego zasięgu kolejnego ruchu. Mianowicie, powinien on stanowić szerokość wcześniejszej konsolidacji. Poprzednio ustaliliśmy sobie, że kurs bitcoina wyznaczył wsparcie na poziomie 8600 dolarów i opór na poziomie 9000 dolarów. Oznacza to, że kryptowaluta bitcoin (BTC) znajdowała się w konsolidacji o rozpiętości 400 dolarów. Po wybiciu właśnie taki powinniśmy mieć kolejny minimalny skok. 9000$ + 400$ daje nam 9400$. Dodatkowo wspominałem ostatnio, że po przełamaniu którejś z barier kurs bitcoina powinien zmierzać do kolejnego punktu docelowego bez korekty.

 BTC 2

Wykres kryptowaluty bitcoin (BTC) (3-dniowy)

Z punktu widzenia spekulacji krótkoterminowej powinniśmy zrealizować TP (take profit- wzięcie zysków) właśnie wtedy, gdy kurs bitcoina osiągnął okolice 9400 dolarów.

W średnim terminie również jest to bardzo ważne miejsce, ponieważ właśnie w tym rejonie kurs bitcoina zawrócił podczas poprzedniej fali wzrostowej.

 

BTC 3

 

Co zrobić jeśli nie wzięliśmy zysków, kiedy kurs bitcoina był w okolicach 9400 dolarów?

W moim odczuciu są obecnie trzy możliwości:

Wariant najbardziej asekuracyjny to wystawienie zlecenia obronnego na poziomie BE (break even – wychodzimy bez zysku, ale i bez strat). SL (stop loss – zlecenie obronne, wyrzucające nas z rynku) powinien się w takiej sytuacji odpalić, jeśli kurs bitcoina spadnie do 9150 dolarów.

Wariant pośredni to SL na poziomie 8800 dolarów. Umiejscowienie zlecenia zabezpieczającego w miejscu, gdzie kurs bitcoina wybija w dół podstawę ostatniego swingu wzrostowego i jednocześnie powraca do konsolidacji. To wystarczające dowody, by absolutnie wycofać się ze scenariusza pro-wzrostowego już w tym konkretnym momencie.

Wariant ostatni, to ustawienie zlecenia obronnego dopiero wtedy, gdy kurs bitcoina zejdzie poniżej dolnego ograniczenia konsolidacji. Osobiście uważam, że z obecnych poziomów cenowych jest to zbyt duża odległość. Przy założeniu, że wchodziliśmy, gdy kurs bitcoina wynosił 9150 dolarów, to nie powinniśmy dopuścić do tak dużej straty.

 BTC 4

Wykres kryptowaluty bitcoin (BTC) (5-dniowy)

Czy są szanse na dalsze wzrosty kryptowaluty bitcoin (BTC)?

Już od dłuższego czasu się zastanawiamy, czy kurs bitcoina doleci na księżyc? Na to pytanie jeszcze dzisiaj nie znajdziemy odpowiedzi, jednak są pewne argumenty przemawiające za tym, że bitcoin (BTC) ma szansę kontynuować trend wzrostowy. Przede wszystkim wielkimi krokami zbliżamy się do szczególnego wydarzenia jakim jest halving. Nastąpi on już 11 maja 2020 roku. Jak wiemy, nagroda dla górników spadnie z 12,5 BTC na blok do 6,25 BTC. Zmniejszona podaż może być pewnego rodzaju argumentem podczas podejmowania decyzji inwestycyjnych. Kolejnym czynnikiem przemawiającym za dalszymi wzrostami jest utrzymujący się od połowy marca trend wzrostowy. Dopóki nie zostanie przełamany, to nie mamy powodów, by poddawać go w wątpliwość.

Jak wysoko może zawędrować kurs bitcoina w pozytywnym scenariuszu?

Jeżeli stronie popytowej udałoby się przezwyciężyć barierę od której kurs bitcoina się dzisiaj odbił (9400 dolarów), to następnym targetem dla króla kryptowalut, którym jest bitcoin (BTC) powinien być poziom 10500 dolarów.

BTC 5

Wykres kryptowaluty bitcoin (BTC) (5-miesięczny)

Notowania: BTCUSD

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/BTCUSD/

Marcin Widerski

Redaktor portalu FXMAG

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk