• Odbierz prezent
Kurs bitcoina nareszcie drgnął, ale wciąż kryptowaluta bitcoin (BTC) zachowuje się jak zaczarowana

Po zeszłotygodniowej stagnacji na kryptowalucie bitcoin (BTC), tym razem mamy do czynienia z tendencją wzrostową. Niestety także obecny ruch nie jest spektakularny, ponieważ kurs bitcoina maksymalnie wzrastał o nieco ponad 5% tydzień do tygodnia.

Chcesz przeliczyć ile zapłacisz za wymianę euro, dolara, funta czy franka szwajcarskiego? Nic prostszego! Skorzystaj z kalkulatora walutowego opartego o aktualne kursy średnie NBP!

Kalkulator walutowy

Powiedzmy wprost co się dzieje na bitcoinie (BTC)

Nie ma sensu owijać w bawełnę- obecna zmienność na kryptowalucie bitcoin (BTC) jest dramatycznie niska. Nie tego się oczekuje wchodząc w rynek kryptowalut, ponieważ jak wiadomo, wiąże się on z gigantycznym ryzykiem. Zdecydowanie wyższe stopy zwrotu można osiągnąć podczas jednej sesji na spółkach z sWIG80, a często nawet z WIG20.

Wracając jednak do samego zainteresowanego… Ostatni tydzień przynosi nam podniesienie notowań z rejonów zlokalizowanych poniżej 9200 dolarów, do pułapu 9500 dolarów. Maksymalny kurs bitcoina w tym tygodniu przekraczał 9600 dolarów.

BTC 1 

Wykres 1: Kryptowaluta bitcoin (BTC) (5 dni)

Co się może wydarzyć na kryptowalucie bitcoin (BTC)?

Obecnie kurs bitcoina znalazł się na wysokości dolnego ograniczenia trendu wzrostowego utworzonego w tym tygodniu. Jest to bardzo dobre miejsce do obserwacji sytuacji, ponieważ jeśli tendencja ma zostać kontynuowana, to kupujący powinni się w tym miejscu uaktywnić. Brak reakcji popytowej będzie pierwszym sygnałem ostrzegawczym dla rynkowych byków.

Z szerszej perspektywy niestety nie zmieniło się absolutnie nic. Kurs bitcoina dryfuje pomiędzy poziomami wsparcia zlokalizowanego w okolicach 9000 dolarów i oporu na psychologicznych 10000 dolarów. Dopiero trwałe wyłamanie którejś z tych barier, da nam jasny komunikat o rozpoczęciu nowego impulsu.

BTC 2 

Wykres 2: Kryptowaluta bitcoin (BTC) (3 miesiące)

Notowania: BTCUSD

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/BTCUSD/

Marcin Widerski

Redaktor portalu FXMAG

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk