• Odbierz prezent
Kurs Bitcoina - nadszedł czas korekty

Po tegorocznych wzrostach Bitcoina do poziomu 32 000 PLN nieuchronnie zbliżamy się do zakończenia cyklu wzrostowego i rozpoczęcia korekty spadkowej. Ostatni zjazd cenowy do poziomu 27 500 PLN może być pierwszą falą spadkową korekty. Warto tutaj dodać, że jest to typowe zachowanie zdrowego rynku, na którym panuje trend spadkowy i nie ma powodów do wszczynania paniki, gdyż spadki korekcyjne wynikają z mechaniki rynków finansowych: po wzrostach realizujemy część zysków, by ponownie dołączyć się do trendu wzrostowego po zakończeniu korekty.

1

Rynek btc/pln na bitbay.net

Na niższych interwałach czasowych widać, że spadek cen z poziomu 32 000 PLN do 27 500 PLN jest trójfalowy, czyli ma charakter typowo korekcyjny. Pozostaje pytanie, czy spadek ten może oznaczać zakończenie korekty, czy też dopiero jej pierwszą część? Odpowiedź znajdziesz w analizie video poniżej. Zapraszam!

Notowania: BTCUSD

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/BTCUSD/

Sebastian Seliga

Aktywny trader na rynku forex, rynku kryptowalut, rynku towarowym i akcyjnym. Były prop-trader na amerykańskich rynkach akcji. Wieloletni analityk rynków finansowych, ekspert metod inwestycyjnych bazujących na teorii fal Elliott’a i geometrii Fibonacciego. Analityk BitBay oraz no.1 na polskiej wersji portalu TradingView.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk