• Odbierz prezent
Kurs bitcoina nadal powyżej 19000 złotych! Czy jest szansa na kontynuację wzrostów?

Bitcoin wraca na właściwe tory. Po kolejnych wysokich wzrostach emocje na rynku są zdecydowanie pozytywniejsze. Ostatnie prawie 20% wzrosty na parze rynku Bitcoina odbiły się szerokim echem na rynkach finansowych, a sama para BTC/PLN dotarła do poziomu 50% zniesienia Fibonacciego ostatniej, dużej fali spadkowej.

2 kwietnia obserwowaliśmy spekulacyjny wzrost ceny BTC. Tak spektakularna aprecjacja ceny, bez wątpienia zaskoczyła pozytywnie rynek oraz wywołała szereg komentarzy. Wczoraj obserwowaliśmy gorącą dyskusję na temat przyczyny tych wzrostów.

Najbardziej prawdopodobny wydaje się scenariusz w którym relatywnie duży zakup wywołał lawinę zleceń automatycznych, które jak kula śnieżna spotęgowały ruch ceny w górę. Mało prawdopodobna wydaje się sytuacja w której jedno zlecenie powoduje tak duży wzrost. Szczególnie kiedy najczęściej pojawiająca się kwota to równowartość 100 milionów dolarów. Zlecenia tej wielkości są najczęściej "zasysane" przez rynek i upłynniane na wielu giełdach. Obecny rynek kryptowalut jest o wiele bardziej zintegrowany niż chociażby rok temu.

Niezależnie od przyczyn wczorajszych wzrostów,

efekt na rynkach może być długofalowo bardzo pozytywny. W najbliższych dniach spodziewamy się kolejnych wzrostów ceny BTC. Od wczoraj obserwujemy na giełdzie BitBay wzrost rejestracji nowych klientów oraz napływ środków. Trzeba pamiętać, że napływ nowych środków nie trwa kilka godzin. Rejestracja nowego użytkownika oraz wykonanie przelewu trwa zazwyczaj dzień lub dwa. Dlatego też powracający pozytywny sentyment i potencjalnie duże krótkoterminowe zyski mogą wyraźnie stymulować wzrost wartości Bitcoina oraz pozostałych kryptowalut. Jeśli dodatkowo wzrost cen można w sposób wiarygodny poprzeć argumentami technicznymi, co trafnie w swojej analizie ujął Sebastian Seliga, mamy mieszankę czynników, które napawają optymizmem nie tylko posiadaczy kryptowalut, ale także tych którzy od dłuższego czasu czekali na pozytywne sygnały z rynku, które przekonałyby ich do inwestycji w ten typ aktywów.

 

Czy wzrosty będą kontynuowane? Zapraszam do obejrzenia analizy Sebastiana Selgii

 

Notowania: BITCOIN

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/BTCUSD/

Przemysław Borecki

Specjalista z 12-letnim doświadczeniem w sektorze finansów, tradingu, realizacji projektów IT oraz procesach rekrutacji. Doświadczenie traderskie zdobywał pracując dla globalnych brokerów w różnych krajach. Na swoim koncie ma między innymi wprowadzenie i rozwój platformy TradingView na rynkach CEE. W ostatnich dwóch latach współpracował z GPW, mBank oraz TMS. W swojej pracy współpracował z dziesiątkami instytucji finansowych z całego świata. W BitBay odpowiedzialny za rozwiązania dla klientów biznesowych, handel OTC, listing na giełdzie, white label oraz rozwój narzędzi traderskich.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk