• Odbierz prezent
Kurs Bitcoina na tegorocznych maksimach. Rynek kryptowalut na zielono

We wtorek 2 kwietnia kurs bitcoina (BTC) po tzw. „wystrzale wolumenu” popytowego wzrósł w ciągu kilkunastu minut o ponad 16%, zyskując na kapitalizacji rynkowej ponad 10 mln dolarów. Tym samym kurs najpopularniejszej kryptowaluty osiągnął tegoroczne maksima.

 

Kurs bitcoina rozpoczął wzrosty ok. godz. 6:30 z poziomu 4200 dolarów, w ciągu kilkunastu minut przebijając kilka technicznych poziomów wsparcia i zatrzymując się w okolicach 4900 dolarów, co jest równoznaczne z ponad 16% wzrostem. Na niektórych giełdach wzrosty były jeszcze większe, zaś sam kurs BTC przekroczył granicę 5 tys. dolarów.

Aktualnie kurs bitcoina wynosi ok. 4700 dolarów (niecałe 12% wzrostu), zaś najbliższe godziny powinny pokazać czy uda się utrzymać tak dynamiczny ruch popytowy bez jego głębszego odreagowania. Kapitalizacja czołowej kryptowaluty wynosi aktualnie niecałe 83 mld dolarów, zaś rynkowa dominacja bitcoina nad całym rynkiem kryptowalut aktualnie przekracza 51,5% jego wartości.

Bitcoin zyskuje również w perspektywie tygodniowej, notując niemal 19% wzrost od kursu sprzed siedmiu dni, wynoszącego poniżej 4 tys. dolarów (3950 USD), w skali miesięcznej zaś zyskuje ponad 23%.

 

Na zielono jest dziś niemal cały rynek kryptowalut - z czołowych projektów największy wzrost zanotowały Litecoin (LTC), ponad 12% przy kursie 68,4 dolara; TRON (TRX), również ponad 12% przy kursie 0.026 oraz Binance Coin (BNB), ponad 9% przy kursie 19,07 dolara.

Globalna kapitalizacja rynku jest aktualnie szacowana na niemal 160,9 mld dolarów, co jest wzrostem o 9,85% w ciągu doby.

Czytaj także: Krypto Kalendarz: 1-7 kwietnia (Waves, Nebulas, BitTorrent)

Mamy sezon altcoinów w pełni! A to oznacza, że czas wrócić do naszego cyklu artykułów Krypto Kalendarz - tym razem jednak będą one pojawiać się raz w tygodniu, w każdą niedzielę, a nie codziennie jak miało to miejsce wcześniej. Pozwoli to na wyrobienie sobie szerszego poglądu na to, co będzie dział.. Czytaj
Krypto Kalendarz: 1-7 kwietnia (Waves, Nebulas, BitTorrent)

 

Notowania: BITCOIN

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/BTCUSD/

Darek Dziduch

Project Manager portalu FXMAG, prowadzący programy "Kurs bitcoina od zera", czy satyryczno-edukacyjny "Spółki czy spod lady". Edukuje w zakresie kryptowalut, promuje inwestycje ESG i śledzi nadużycia na rynkach finansowych. Zainteresowania rynkowe łączy z wiedzą z zakresu psychologii inwestowania, którą przemyca do swoich tekstów i nagrań

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk