• Odbierz prezent
Kurs bitcoina mocno w dół. Czy tym razem na kryptowalucie bitcoin BTC dojdzie do totalnej wyprzedaży?

Nic tak nie męczy inwestora lub spekulanta jak brak ruchu. Z taką właśnie konsolidacją mamy do czynienia na notowaniach kryptowaluty bitcoin (BTC). Kurs bitcoina oscyluje w stosunkowo wąskim zakresie już prawie 2 miesiące. Jednak czy faktycznie nic się nie dzieje? Sprawdźmy to!

Stracone szanse kryptowaluty bitcoin BTC mogą być wskazówką

Najpierw halving, a następnie umacnianie się tradycyjnych rynków akcyjnych, to były dwa doskonałe preteksty do wybicia kluczowego oporu znajdującego się na poziomie 10000 dolarów. Kurs bitcoina kilkukrotnie się mierzył z tym psychologicznym pułapek, jednak jak dotąd, za każdym razem rynkowym bykom brakowało kapitału, aby przepchnąć notowania kryptowaluty bitcoin (BTC) na kolejne, wyższe piętro. To bardzo cenna wskazówka, ponieważ niewykorzystane sytuacje lubią się mścić. Jak będzie tym razem? Zobaczymy w przyszłości, jednak w odpowiednich reakcjach pomoże nam analiza techniczna.

Kurs bitcoina – jak wygląda sytuacja techniczna?

Patrząc na notowania kryptowaluty bitcoin (BTC), zauważamy wiele podobieństw do indeksów giełdowych. Rozpoczęcie fali wzrostowej miało miejsce w okolicach połowy marca, natomiast całą strukturę wzrostową można rozpisać jako trójfalową.

BTC 1 

Wykres: Kurs bitcoina (1 rok)

Jest to o tyle niepokojące, że właśnie w ten sposób powinny wyglądać korekty. Trwałe wybicie poziomu 10000 dolarów całkowicie zmieniłoby ten obraz. Jednak dopóki do tego nie dojdzie, długotrwała konsolidacja przy szczytach, poprzedzona trójfalowym ruchem wzrostowym, ma znamiona i wymowę dystrybucji. W takim przypadku należy się liczyć z możliwością dynamicznego załamania notowań. Pamiętajmy o znanej zasadzie, która głosi, że byki wchodzą po schodach, a niedźwiedzie skaczą przez okno. Zgodnie z nią, spadki mają zazwyczaj znacznie bardziej drastyczny przebieg. Aby uchronić się przed stratami gdyby taki scenariusz się faktycznie rozegrał, warto być czujnym na 3 kluczowych poziomach wsparć. To właśnie na nich rynkowe byki powinny wykazać determinację, chcąc doprowadzić do wybicia kluczowej bariery 10000 dolarów.

BTC 2

Wykres: Kurs bitcoina (3 miesiące)

W odniesieniu do wcześniejszej obserwacji, dotyczącej niewykorzystanej sytuacji, warto również dodać, iż kurs bitcoina bardzo ochoczo reaguje na spadki na rynkach akcji oraz ropy naftowej. Podczas dzisiejszej nerwowości na indeksach, kurs bitcoina stracił aż 4%. Oczywiście jak na możliwości kryptowaluty bitcoin (BTC) nie jest to ruch oszałamiający, jednak w ostatnim czasie, podczas wzrostów głównych indeksów, takich zwyżek nie obserwowaliśmy.

BTC 3 

Wykres: Kurs bitcoina (1 dzień)

Notowania: BTCUSD

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/BTCUSD/

Marcin Widerski

Redaktor portalu FXMAG

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk