• Odbierz prezent
Kurs bitcoina jest zagrożony - wieloryb przepowiada spadki kryptowaluty bitcoin BTC

Jeden z rynkowych wielorybów zakłada, że kurs bitcoina już od dawna ma zdyskontowany w cenach nadchodzący halving. Skoro wszyscy już kupili to niebawem mogą się rozpocząć ponownie spadki na kryptowalucie bitcoin (BTC).

Kim są rynkowe wieloryby?

Każda większa grupa ludzi o wspólnych zainteresowaniach, po pewnym czasie dorabia się własnego żargonu. Inwestorzy tradycyjnych giełd akcyjnych mówiąc o wyjątkowo zamożnych uczestnikach rynku zazwyczaj określają ich mianem „rekina” lub „grubasa”. Społeczność kryptowalutowa upodobała sobie określenie „wieloryba”.

Co przewiduje jeden z potężnych wielorybów

Joe007, który jest obecnie liderem na liście Bitfinexa pod względem największej miesięcznej straty (prawie 11 milionów dolarów od początku kwietnia) uważa, że shorty dadzą zarobić.

 Tabela Bitfinex

Źródło: Bitfinex.com

Zapytany czy halving kryptowaluty bitcoin (BTC) jest już zdyskontowany, odpowiada żartobliwie: ”Nie, oczywiście, że nie jest wyceniony. W dniu wielkiego halvingu wszyscy w końcu zdadzą sobie z tego sprawę, jak niedoceniany jest BTC. Zaczną na wyścigi go kupować, trzymając w ręku czeki za bezrobocie”.

Joe007 zajmuje dużą pozycję krótką, licząc na to, że po kluczowej dacie kurs bitcoina się załamie.

Kilka słów o „halvingu” kryptowaluty bitcoin (BTC)

Przypomnijmy, że do „przepołowienia” dochodzi co 4 lata. Termin ten przypada na 11 maja 2020 roku. Od tego dnia „górnicy” wydobywający tę kryptowalutę będą otrzymywali o połowę mniejszą nagrodę. Będzie ona wynosiła 6,25 BTC za każdy blok. Obecnie jest to jeszcze 12,5 BTC. Wraz ze zmniejszeniem ilości podaży i stałym popytem, powinna więc rosnąć cena. Na wszelki wypadek, gdyby się tak jednak nie stało, to górnicy już 12 miesięcy wcześniej przygotowują sobie nadwyżki gotówkowe oraz negocjują cenę z dostawcami energii elektrycznej, by obniżyć koszty wydobycia.

Możliwe scenariusze notowań kryptowaluty bitcoin (BTC)

We wcześniejszych wpisach przedstawiłem jak może się zachowywać w przyszłości kurs bitcoina wraz z wyznaczeniem poziomów sygnalnych zarówno dla optymistów, jak i pesymistów. Teraz należy cierpliwie czekać na przełamanie któregoś z nich.

Notowania: BTCUSD

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/BTCUSD/

Marcin Widerski

Redaktor portalu FXMAG

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk