• Odbierz prezent
Kurs Bitcoina i istne szaleństwo. Poziom 7000 dolarów przekroczony

Inwestorzy rynku kryptowalut mogą odetchnąć. Aktualna fala wzrostowa trwa dalej, a kurs najważniejszej kryptowaluty przekroczył poziom 7000 dolarów. Kapitalizacja całego rynku przekroczyła poziom 200 miliardów dolarów. Dynamiczne wzrosty BTC sprawiły, że jego dominacja wzrosła do poziomu 58,75%.

Wykres Bitcoina do dolara - gdzie znajduje się najbliższy opór?

Ostatni raz tak dynamiczna fala wzrostowa miała miejsce w kwietniu 2018 roku i stanowiła chwilowe odreagowanie pogłębiającej się tendencji spadkowej. Tym razem sytuacja jest inna. W grudniu 2018 roku kurs BTCUSD ustalił dołem na poziomie 3200 dolarów. Od tamtego poziomu w zaledwie 6 miesięcy udało się wzrosnąć o ponad 100%. To dużo, ale z drugiej strony do tego właśnie przyzwyczaił nas ryzykowny rynek jakim są kryptowaluty. Czy możemy już mówić o powrocie rynkowej hossy na rynku bitcoina? Z perspektywy metodologii Overbalance jeszcze nie. Największe odreagowanie w fali spadkowej wyniosło 5000 dolarów. Aktualna fala wzrostowa kurs bitcoina istotnie podbiła, ale o 3700 dolarów. Dopiero przełamanie pułapu 9200 dolarów dałoby zielony sygnał powrotu hossy (zgodnie z metodologią Overbalance). Gdy jednak spojrzymy z perspektywy poziomów horyzontalnych to sytuacja jest bardziej optymistyczna. Na pułapie 5850 dolarów znajdował się istotny opór, który przez rynek został praktycznie zmiażdżony. Najbliższe poziom, od którego BTCUSD mógłby się odbić to okolice 7900 dolarów. Na ten moment pierwsza reakcja sygnalizowała możliwość wystąpienia korekty.

Wykres bitcoina BTCUSD

Wykres kursu bitcoina do dolara w ujęciu tygodniowym na platformie tradingview.com

Po więcej uwag i komentarzy dotyczących aktualnej sytuacji rynku kryptowalut zapraszam w poniedziałek, 13 maja, o godzinie 9:00 na spotkanie analityczne LIVE.

Magazyn: Jak schrzanić nadzór finansowy?

Jak schrzanić nadzór finansowy?
W wydaniu 16 m.in. sprawdzamy jak wygląda polityka pieniężna banków centralnych, co może wywołać krach oraz jak przetrwać bessę. Zamów już teraz wydanie 16. magazynu FXMAG
Czytaj

 

Notowania: BTCUSD

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/BTCUSD/

Dawid Augustyn

Redaktor naczelny FXMAG. Prezes zarządu InField Group, współtwórca projektu TradingDot. Od 2004 roku aktywny inwestor na rynkach finansowych. Propagator klasycznych metod inwestycyjnych, autor koncepcji Foolish Money. Transakcje i analizy Dawida możesz śledzić na TradingDot

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk