• Odbierz prezent
Kurs Bitcoina i Ethereum ciągle w konsolidacji. Ze 100 największych kryptowalut najmocniej rośnie Oasis City. Kurs dosłownie wystrzelił

Sesja poniedziałkowa nie należała do udanych na rynku kryptowalut. Inwestorzy przyzwyczajeni do większej zmienności coraz głośnie narzekają na trwającą tendencję boczną. W przeciągu ostatnich 7 dni kurs Bitcoina zmienił się o zaledwie 0,64%. Trochę lepiej zachowywała się kryptowaluta Ethereum, ale i tu skala wzrostów rozczarowuje (+2,61%). Z największych 10 krypotwalut pod kątem kapitalizacji wyróżnić należy EOS, który zaliczył ponad 16% wzrosty w przeciągu ostatnich 7 dni.

Kurs Bitcoina BTCUSD - oczekiwania rosną

Na wczorajszej sesji informowałem jak ważne będą najbliższe sesja dla kursu Bitcoina. Jeżeli w najbliższym czasie nie doczekamy się wybicia w górę to może się okazać, że 3 i 4 kwartał tego roku będą niezwykle ciężkie dla największej kryptowaluty. Najbliższy poziom wsparcia to strefa 9050 - 9400 dolarów. Przełamanie tych poziomów mogłoby oznaczać powrót do tendencji spadkowej, podobnej do tej z początku 2018 roku. To oczywiście najgorszy możliwy scenariusz, którego jednak nie powinniśmy lekceważyć.

Wykres kursu Bitcoina BTCUSD

Wykres kursu Bitcoina BTCUSD. Czekamy na istotne wyłamanie strefy wsparcia lub wybicie z formacji trójkąta symetrycznego

Warto zauważyć, że wraz z trwającym trendem bocznym maleje wolumen. To typowa sytuacja, natomiast wolumen stanowi istotne potwierdzenie w trakcie wybijania istotnych poziomów. Im większy wolumen tym większe znaczenie będzie miała dana reakcja cenowa.

Kurs Ethereum ETHUSD - nie widać optymizmu

O ile w przypadku kursu Bitcoina możemy doszukiwać się kilku optymistycznych symptomów, o tyle w przypadku Ethereum, od strony analizy technicznej, sytuacja nie wygląda optymistycznie. Jeszcze tydzień temu mogliśmy mówić o kształtowaniu się formacji klina zniżkującego, ale nie doszło do wybicia w górę, a kurs ETHUSD zamarł w wąskiej konsolidacji.

Wykres kursu Ehtereum ETHUSD

Wykres kursu Ethereum do dolara. Wybicie z klina zniżkującego rozczarowało

Kurs Oasis City (OSC) wystrzeli. +52% w przeciągu ostatnich 24 godzin

O tym, że rynek kryptowalut jest niezwykle ciekawy nie trzeba nikogo przekonywać. Ze stu największych kryptowalut najmocniej rośnie kurs tokenu  OasisCity. Już teraz wzrosty przekraczają 50%. Na wykresie w ujęciu rocznym widoczne jest możliwe odwrócenie trendu spadkowego. To co istotne to wzrost wolumenu w miarę budowania się tendencji wzrostowej.

Kurs OasisCity wystrzelił w górę

Wykres tokenu Oasis City. Źródło: coingecko.com

Notowania: BITCOIN

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/BTCUSD/

Dawid Augustyn

Redaktor naczelny FXMAG. Prezes zarządu InField Group, współtwórca projektu TradingDot. Od 2004 roku aktywny inwestor na rynkach finansowych. Propagator klasycznych metod inwestycyjnych, autor koncepcji Foolish Money. Transakcje i analizy Dawida możesz śledzić na TradingDot

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk