• Odbierz prezent
Kurs Bitcoina denerwuje. BTC/USD z minimalną zmiennością. Ethereum i Ripple w górę

To już 3 sesja z rzędu, która nie przynosi żadnego istotnego ruchu na rynku kryptowalut. Kurs Bitcoina dosłownie zamarzł w okolicach 8300 dolarów. Zmienność nie przekracza 200 dolarów, a to raczej rzadko spotykana sytuacja, jeżeli chodzi o kurs Bitcoina. Podobnie zachowuje się druga i trzecia kryptowaluta pod kątem kapitalizacji. Znikoma zmienność budzi raczej obawy niż nadzieje, że nadejdzie kolejna fala wzrostowa. Kurs Ethereum czeka atak na 190 dolarów, a kurs Ripple XRP/USD może spróbować przełamać granicę 30 centów. Sprawdźmy jednak jak prezentuje się wykres najważniejszej kryptowaluty - Bitcoina.

Kurs BTC/USD w każdej chwili może zacząć spadać

W ubiegłym tygodniu opisywałem potencjalną pułapkę, na którą nadziać się mogą osoby kupujące Bitcoina. Przełamanie 8500 dolarów można było odebrać jako oznaka siły. Niestety nie starczyło jej, żeby chociażby podejść w okolice połowy poprzedniej mocnej świecy spadkowej. To zwiastuje problemy kursu Bitcoina. Jeżeli chodzi o istotne poziomy horyzontalne to się mocno nie zmieniły. Wsparcie pozostaje bez zmian- 7700 USD, powinno chronić kurs Bitcoina przed przeceną. Pytanie tylko, czy inwestorzy zaczną kupować w tych okolicach. Poziom oporu delikatnie się zmienił. Dopiero podejście w okolice 8700 dolarów można traktować jako szansę na stworzenie się lokalnego wierzchołka.

Kurs Bitcoina wykres Bitcoina BTC/USDKurs Bitcoina do dolara na interwale dziennym. Zmienność pozostawia wiele do życzenia

Na sesji poniedziałkowej kapitalizacja rynku kryptowalut wynosi 228 miliardów dolarów. Dominacja Bitcoina zmniejszyła się do 65.51%. Listę 10 największych kryptowalut zamyka Stellar z kapitalizacją 1 mld 267 mln USD. W przeciągu ostatnich 24 godzin, kapitalizacja praktycznie nie uległa zmianie.

Kursy popularnych kryptowalut

BTC/USD Bitcoin do dolara - 8 330 USD

ETH/USD Ethereum do dolara - 183.45 USD

XRP/USD Ripple do dolara - 0.2914 USD

BCH/USD Bitcoin Cash do dolara - 227.01 USD

LTC/USD Litecoin do dolara - 57,01 USD

Notowania: BITCOIN

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/BTCUSD/

Dawid Augustyn

Redaktor naczelny FXMAG. Prezes zarządu InField Group, współtwórca projektu TradingDot. Od 2004 roku aktywny inwestor na rynkach finansowych. Propagator klasycznych metod inwestycyjnych, autor koncepcji Foolish Money. Transakcje i analizy Dawida możesz śledzić na TradingDot

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk