• Odbierz prezent
Kurs Bitcoina dalej przeceniany. Czołg przejechał po rynku kryptowalut. Ethereum już po 160 dolarów

Kurs Bitcoina, najważniejszy kryptowaluty, nieustannie spada. Podczas wczorajszej analizy informowałem o tym, że stabilizacja w okolicach 8 tysięcy 400 dolarów, to może być tylko i wyłącznie przystanek w dalszej przecenie kursu Bitcoina. Tak się niestety stało i od godziny 15:00 spadki ponownie przyspieszyły. Tym razem w 3 godziny Bitcoin stracił 500 dolarów na wartości. W miarę pojawienia się kolejnego niższego dołka cenowego wolumen już nie wzrósł tak gwałtowanie. Chociaż trzeba przyznać, że jest on zauważalnie wyższy. Niestety w ślad za BTC/USD podążają pozostałe kryptowalut. Z listy TOP100 pod kątem kapitalizacji spada… 90! Przy czym przecena na poziomie 20% nie jest niczym nadzwyczajnym. O prawie 30% spada kurs Ethereum (ostatnie 7 dni), a kurs ponad 30 istotnych kryptowalut topnieje o ponad 30%. To oznacza bardzo mocną przecenę portfeli fanów walut cyfrowych.

Kurs Bitcoina szuka dołka

Na razie na wykresie BTC/USD widoczne jest poszukiwanie dna cenowego. Niestety mniejsze poziomy wsparcia zostały przez rynek pokonane. Najbliższy poziom dla Bitcoina znajduje się dopiero w okolicach 7430 dolarów. Co daje miejsce do kolejnych kilku procentowych spadków. Część obserwatorów doszukuje się przeceny kursu Bitcoina w związku z wygasaniem kontraktów. Rzeczywiście taka prawidłowość występuje na rynku, ale nigdy nie dochodziło do, aż tak gwałtownych ruchów. Z pewnością weekend będzie niespokojnym okresem dla fanów kryptowalut.

Kurs Bitcoina wykres BTC/USDKurs Bitcoina BTC/USD zmierza do kolejnego wsparcia

Kurs Ethereum dalej przeceniany

W ślad za Bitcoinem zmierza cały rynek kryptowalut. Kurs drugiej co do wielkości kryptowaluty, Ethereum, został przeceniony o ponad 20%. Na razie poziom wsparcia w okolicach 160 dolarów wytrzymał napór sprzedających. Taka sytuacja może być jednak trudno do utrzymania. Gdyby doszło do przełamania tego poziomu to niestety, ale kolejny próg cenowy znajduje się w okolicach 100 dolarów! To oznaczałoby kolejną, 30% przecenę.

Kurs Ethereum ETH/USD wykresWykres kursu Ethereum ETH/USD na interwale dziennym

Notowania: BITCOIN

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/BTCUSD/

Dawid Augustyn

Redaktor naczelny FXMAG. Prezes zarządu InField Group, współtwórca projektu TradingDot. Od 2004 roku aktywny inwestor na rynkach finansowych. Propagator klasycznych metod inwestycyjnych, autor koncepcji Foolish Money. Transakcje i analizy Dawida możesz śledzić na TradingDot

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk