• Odbierz prezent
Kurs bitcoina- czy nadchodzą ciężkie chwile dla posiadaczy króla kryptowalut?
fot. freepik.com

Kryptowaluta bitcoin (BTC) zaliczyła spadkowy tydzień. Jednak pomimo, iż skala zniżki nie była szczególnie dotkliwa, to na wykresie można dostrzec dość poważnie niebezpieczeństwo.

Sytuacja na kryptowalucie bitcoin (BTC)

Poniedziałkowa sesja na kryptowalucie bitcoin (BTC) startowała nieco powyżej 10700 dolarów, z kolei piątkowe zakończenie wypadło w rejonie 10500 dolarów. Oznacza to spadek wynoszący mniej niż 2%. Taka skala deprecjacji jest na rynku kryptowalut niemalże niezauważalna. Oczywiście także tutaj jest grupa spekulantów, którzy operują na bardzo wysokiej dźwigni, a wtedy nawet tak niewielkie zmiany mogą doprowadzić do znaczących zawirowań stanu rachunku. Natomiast zdecydowana większość traderów została zwabiona do kryptowalut gigantyczną zmiennością, wynoszącą nawet powyżej 10% dziennie.

Wykres 1: Kurs bitcoina (5 dni) 

Wykres 1: Kurs bitcoina (5 dni)

10000 dolarów nie do przełamania…

Jakiś czas temu wspominaliśmy, że poziom 10000 dolarów dla kryptowaluty bitcoin, powinien się obronić za pierwszym razem. Tak też się faktycznie stało, jednak z każdym kolejnym zejściem w dół oraz testem tej psychologicznej bariery, byki proszą się o kłopoty. Warto w tym momencie pamiętać o dwóch zasadach, które w większości przypadków się sprawdzają. Po pierwsze, im częściej dany poziom jest testowany, tym większe jest prawdopodobieństwo jego przebicia. Po drugie, im bardziej „nietykalny” jest dany pułap, tym większe jest załamanie, gdy w końcu dojdzie do jego obalenia. Właśnie z taką sytuacją mamy do czynienia na 10000 dolarów- większość spekulantów stawia w ciemno, że kurs bitcoina będzie za każdym razem odbijał w górę. Niestety kiedyś ta strategia może zawieść, a wtedy zobaczymy lawinę odpalanych stop lossów. Poniżej przedstawiam 2 grafiki, obrazujące do czego mogłoby dojść gdybyśmy byli świadkami wybicia dołem z obecnego trójkąta/odwróconej chorągiewki.

Wykres 2: Kurs bitcoina (3 miesiące) 

Wykres 2: Kurs bitcoina (3 miesiące)

 Wykres 3: Kurs bitcoina (1 rok)

Wykres 3: Kurs bitcoina (1 rok)

Notowania: BTCUSD

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/BTCUSD/

Marcin Widerski

Redaktor portalu FXMAG

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk