• Odbierz prezent
Kurs bitcoina- czy już nikt nie chce kupić króla kryptowalut?

Podobnie jak na tradycyjnych rynkach kapitałowych, tak i kryptowaluty wyhamowały spadki i wykonują próbę powrotu do tendencji wzrostowej. Niestety póki co działania kupujących nie są zbyt przekonujące, a bitcoin (BTC) znajduje się tuż nad kluczowym wsparciem, zlokalizowanym w rejonie 10000 dolarów.

Niebezpieczna zabawa na kryptowalucie bitcoin (BTC)

Kurs bitcoina znajduje się obecnie na poziomie 10273 dolarów. Oznacza to, że notowania przebiegają około 2,5% nad najważniejszym pułapem zarówno od strony technicznej, jak i psychologicznej. Ewentualne jej przełamanie, powinno doprowadzić do lawiny zleceń stop loss i skutecznie sprowadzić cenę bitcoina zdecydowanie niżej.

 Wykres: Kurs bitcoina (2 lata)

Wykres: Kurs bitcoina (2 lata)

Popyt wciąż ma szanse na wybronienie kursu bitcoina

Bliskość kluczowego wsparcia zlokalizowanego na poziomie okrągłych 10000 dolarów powinien wspierać rynkowe byki. Na ich korzyść działa również obecnie obowiązujący trend, który pomimo mocnego spadki, wciąż jest wzrostowy. Z kolei niepokoić może skala zwyżki po kontakcie z barierą popytową. Odbicie póki co jest słabe. Wynosi mniej więcej tyle, ile na indeksach giełdowych. Jest to kolejny dowód na to, że bitcoin nie jest już taki niezależny, jak większość jego wyznawców uważało.

Notowania: BTCUSD

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/BTCUSD/

Marcin Widerski

Redaktor portalu FXMAG

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk