• Odbierz prezent
Kurs bitcoina (BTC/USD) spada poniżej 50 000 dolarów, co jest prawie 25% zniżką! Apetyt na ryzyko wyparował?
fot. freepik.com

Mieszane nastroje na rynkach w piątek po tym, jak wczoraj apetyt na ryzyko wyparował po doniesieniach, że prezydent Biden może podwoić podatek od zysków kapitałowych. Na FX USD lekko słabnie, oddając wczorajsze zyski. Bitcoin spada poniżej 50000 USD.

  • Wczoraj nastroje rynkowe pogorszyły się w reakcji na informację, że Biden planuje podnieść podatek od zysków kapitałowych powyżej 1 mln USD do 39,6 proc.
  • Główne indeksy na Wall Street zakończyły czwartkową sesję spadkami o 0,9-1,2 proc. Dziś w Azji nastroje są mieszane. Japoński Nikkei225 traci 0,8 proc, chiński Shanghai Composite spada o 0,1 proc., ale Hang Seng rośnie o 0,6 proc.
  • Dziś kontrakt terminowy na S&P500 odbija o 0,2 proc. Futures na niemiecki DAX jest niżej o 0,3 proc., sygnalizując słabsze otwarcie handlu w Europie.
  • Dolar traci nieznacznie (DXY -0,16 proc.), oddając pola po wczorajszym umocnieniu w ślad za pogorszeniem nastrojów. EUR/USD jest na 1,2030, GBP/USD rośnie do 1,3860.
  • Złoty jest lekko słabszy z EUR/PLN podciągniętym ponad 4,56. USD/PLN wzrósł do 3,7950.
  • Ropa naftowa zmniejsza tygodniowy spadek, choć WTI pozostaje pod 62 USD/b. Inwestorzy szukają pokrzepienia w oznakach ożywienia popytu w USA, ale wzrost liczby przypadków zachorowań na COVID-19 w innych częściach świata budzi obawy o perspektywy.

Trzeci dzień spadków Bitcoina, który cofnął się pod 50000 USD i do historycznych szczytów z ubiegłego tygodnia traci już 23 proc.

Apetyt na ryzyko wyparował! Kurs bitcoina (BTC/USD) spada poniżej 50 000 tys. dolarów, co jest stratą prawie 25% - 1

Notowania instrumentu: BTC/USD, interwał: D1, źródło: TMS Brokers

Po więcej aktualności rynkowych zapraszamy do serwisu analitycznego TMS NonStop. Jest to platforma dla aktywnych inwestorów, którzy poszukują informacji na temat bieżącej sytuacji na rynkach finansowych. W serwisie użytkownicy znajdą zarówno kalendarz rynkowy, dane makroekonomiczne aktualizowane w czasie rzeczywistym, jak i komentarze analityków. Informacje z TMS NonStop można także znaleźć w aplikacji do mobilnego tradingu TMS Brokers.

Notowania: BTCUSD

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/BTCUSD/

Konrad Białas

Główny Ekonomista TMS Brokers Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Odpowiedzialny za analizę fundamentalną walut G10 i rynków wschodzących. Zwycięzca rankingu Bloomberga na najtrafniejsze prognozy walutowe (Q32015) oraz laureat I miejsca w rankingu Pulsu Biznesu dla prognoz EUR/PLN, USD/PLN i CHF/PLN (marzec 2016 r.). Komentator wydarzeń ekonomicznych w telewizji i prasie

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk