• Sklep
  • Odbierz prezent
Kurs Bitcoina BTCUSD przełamuje 3500 dolarów. Analiza kryptowalut LIVE

Kurs Bitcoina to największe zmartwienie wszystkich fanatyków walut cyfrowych. Najpopularniejsza kryptowaluta na świecie odpowiada aktualnie za 53,09% całej kapitalizacji rynku, która wynosi 120 miliardów dolarów. To niewiele, biorąc pod uwagę, że jeszcze w ubiegłym roku na giełdzie papierów wartościowych w Stanach pierwsza spółka przekroczyła próg 1 biliona. Na początku była to spółka Apple, którą zastąpił internetowy gigant Amazon. To co boryka świat walut cyfrowych to aktualnie dyskusja na temat praktycznych aspektów wykorzystywania walut cyfrowych, a także brak solidnych podstaw biznesu opartego o kryptowaluty. Na kolejnym spotkaniu analitycznym redaktor naczelny magazynu FXMAG Dawid Augustyn postara się odpowiedź na pytanie: jak będzie się kształtował kurs Bitcoina w przeciągu najbliższych 7 rynkowych sesji. Analiza LIVE kryptowalut rozpocznie się punktualnie o godzinie 9:00, w poniedziałek, 11 lutego.

Spotkanie analityczne LIVE rynku walut cyfrowych w poniedziałek o godzinie 8:00

Brak zainteresowania nowych inwestorów rynkiem walut cyfrowych powoduje, że bardzo ciężko jest o wzrosty Bitcoina oraz pozostałych walut takich jak Ripple, czy chociażby popularne Ethereum.

Co dalej z kursem Bitcoina BTCUSD?

Przed spotkaniem LIVE sprawdźmy jak prezentuje się wykres kursu Bitcoina BTCUSD. Przede wszystkim widzimy, że zakładany scenariusz z ostatnich 2 spotkań sprawdził się praktycznie co do dolara i zaobserwowaliśmy w końcu odreagowanie. Chociaż na chwilę kapitalizacja rynkowa oddaliła się od poziomu 100 miliardów dolarów. Niestety to na co już liczyć nie możemy to oRGR. Formacja odwróconej głowy z ramionami mogła powstać, ale wyłamanie linii musiało nastąpić 2 tygodnie temu. Konsolidacja, która utrzymuje się od ostatnich kilkunastu sesji zanegowała opcję oRGR. Wybicie powyżej 3800 dolarów, może spowodować, że kurs Bitcoina wzrośnie w okolice 4100 dolarów. Cały czas jednak nie mamy istotnych sygnałów do odwrócenia spadkowego trendu. Co ciekawe, jeżeli spadki kursu bitcoina potrwają jeszcze conajmniej 2 miesiące, będzie to najdłużej trwający trend spadkowy kursu Bitcoina.

Kurs Bitcoina delikatnie rośnie

Wykres Bitcoina - zaznaczone poprzednie analizy

Notowania: BITCOIN

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/BTCUSD/

FXMAG

Portal i jedyny w Polsce magazyn Inwestora Indywidualnego. FXMAG wspiera swoich czytelników, zapewniając dostęp do szerokiej bazy edukacyjnej i na bieżąco informując o najważniejszych wydarzeniach rynkowych i gospodarczych z zakresu rynku Forex, akcji, kryptowalut oraz inwestycji alternatywnych. 

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk