• Odbierz prezent
Kurs Bitcoina BTC/USD nie odjechał. Wybicie 8500 dolarów nie przyniosło ożywienia

We wczorajszej analizie dotyczącej kursu Bitcoina informowałem o możliwej pułapce, na którą mogą złapać się osoby kupujące Bitcoina. Niestety wygląda na to, że ten pesymistyczny scenariusz dla rynku kryptowalut zaczyna się sprawdzać. Kurs Bitcoina wrócił już poniżej 8.500 dolarów, a to oznacza, że podaż zaczyna przejmować kontrolę nad najważniejszą kryptowalutą.

Klasyczny false break dotyka kurs Bitcoina BTC/USD

Wyłamanie poziomu oporu miało miejsce 9 października. Od tamtego czasu kurs Bitcoina maksymalnie osiągnął poziom 8 tysięcy i 750 dolarów. To nie są istotne wzrosty, biorąc pod uwagę, że doszło do wybicia górnego ograniczenia 2- tygodniowej konsolidacji. Świeca spadkowa z 24 września jest cały czas w grze, a popyt nawet jej nie nadszarpnął.

Kurs Bitcoina wykres BTC/USD interwał dziennyWykres Bitcoina w stosunku do dolara na interwale dziennym

W analizie technicznej standardową sytuacją jest powrót kursu w okolice połowy poprzedniego impulsu cenowego. To oznaczałoby, że kurs Bitcoina powinien wrócić w okolice 9 tysięcy 200 dolarów. Do takiego scenariusza daleka droga. Fakt, że przełamanie oporu nie przyniosło mocniejszego impulsu możemy interpretować jako dominację podaży. Drugim argumentem jest wolumen. Od czerwca 2018 roku obrót Bitcoina rośnie wtedy gdy zaczynają się spadki. Jest to wyraźny komunikat, że trend spadkowy, na razie średnioterminowy, jest w gazie.

Kurs Bitcoina wykres BTC/USD interwał 4- godzinowyKurs Bitcoina na interwale 4- godzinowym. Idealna pułapka na kupujących zastawiona

Optymizmu niestety nie znajdziemy na niższych interwałach. Nocna świeca rozwiewa wątpliwości co do ewentualnych wzrostów. Ewentualna, nieoczekiwana, pozytywna informacja może poprawić sytuacje Bitcoina. Na razie zmierzamy w stronę 7 tysięcy 700 dolarów.

W piątkowy wieczór kapitalizacja rynku kryptowalut wynosi 227 miliardów dolarów, przy czym dominacja Bitcoina wynosi 66%. 

Notowania: BITCOIN

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/BTCUSD/

Dawid Augustyn

Redaktor naczelny FXMAG. Prezes zarządu InField Group, współtwórca projektu TradingDot. Od 2004 roku aktywny inwestor na rynkach finansowych. Propagator klasycznych metod inwestycyjnych, autor koncepcji Foolish Money. Transakcje i analizy Dawida możesz śledzić na TradingDot

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk