• Odbierz prezent
Kurs bitcoina (BTC) znów poniżej 8000 dolarów. Litecoin, Ethereum i Binance Coin również tracą

Bitcoin (BTC) w środę 16 października po raz kolejny w ostatnim czasie spadł poniżej 8000 dolarów. Spadła również dominacja czołowej kryptowaluty, która obecnie wynosi niewiele ponad 65%. W ciągu ostatniej doby na wartości straciły także niemal wszystkie czołowe altcoiny. Globalna kapitalizacja rynku kryptowalut spadła o ponad 2,25% (do ponad 220 mld dolarów) w ciągu ostatniej doby.

 

Kurs bitcoina (BTC) aktualnie oscyluje wokół granicy 8000 dolarów, spadając w ciągu doby o ponad 2,50% z kursu przekraczającego 8200 USD. Jest to kolejny już spadek poniżej granicy 8 tys. dolarów w październiku, co pokazuje że poza skokowymi impulsami popytowymi nie ma obecnie potencjału do dalszych wzrostów. Co więcej, w perspektywie tygodniowej bitcoin traci ponad 7%, zaś w ciągu ostatniego miesiąca jego kurs spadł aż o niespełna 22% (z ponad 10200 USD). Obecnie nic nie wskazuje na to, aby w najbliższych dniach kurs BTC miał powrócić do wartości powyżej psychologicznej granicy 10 tys. dolarów.

 

Za spadkami czołowej kryptowaluty idą również spadki altcoinów. W ciągu ostatniej doby, spośród projektów z pierwszej dziesiątki rankingu kapitalizacji CoinMarketCap, najwięcej stracił Litecoin (LTC), którego kurs spadł o ponad 4,2%, do wartości 52,50 dolarów. Sporo straciły również Binance Coin (BNB) oraz Stellar (XLM) - kolejno 4,04% (17,73 USD) i 4,06% (0,06 USD).

 

W ciągu ostatniego tygodnia najwięcej straciły Litecoin (-11,75%) oraz Eos (-9,78%) i Ethereum (ETH), którego kurs spadł na przestrzeni 7 dni o 9,68% (174,85 USD).

 

Czytaj także: Kolejne firmy opuszczają Stowarzyszenie Libra - projekt sieci płatniczej Facebooka traci impet?

Kolejne firmy, które początkowo zaangażowały się w rozwój ambitnego projektu Facebooka, jakim jest sieć płatnicza Libra, wycofują się ze stowarzyszenia. Z początkowych 28 członków pozostało już tylko 21, mimo że Facebook zakładał, że Stowarzyszenie Libra będzie systematycznie zwiększać liczbę należą.. Czytaj
Kolejne firmy opuszczają Stowarzyszenie Libra - projekt sieci płatniczej Facebooka traci impet?

Notowania: BITCOIN

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/BTCUSD/

Darek Dziduch

Project Manager portalu FXMAG, prowadzący programy "Kurs bitcoina od zera", czy satyryczno-edukacyjny "Spółki czy spod lady". Edukuje w zakresie kryptowalut, promuje inwestycje ESG i śledzi nadużycia na rynkach finansowych. Zainteresowania rynkowe łączy z wiedzą z zakresu psychologii inwestowania, którą przemyca do swoich tekstów i nagrań

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk