• Odbierz prezent
Kurs bitcoina (BTC) wystrzelił - kryptowaluta reaguje na napięcie na linii USA - Iran

Kurs bitcoina (BTC) we wtorek przekroczył 8000 dolarów, rosnąc - podobnie jak ropa oraz złoto - po kolejnych eskalacjach konfliktu na linii Stany Zjednoczone-Iran. W ciągu ostatniej doby kurs najpopularniejszej kryptowaluty wzrósł o ponad 6,5%, zaś globalna kapitalizacja rynku kryptowalut wzrosła o niecałe 5%, przekraczając 220 mld dolarów.

 

Kurs bitcoina (BTC) wynosi obecnie 8300 dolarów, co jest wzrostem o 6,5% w ciągu doby oraz o 14,3% w perspektywie ostatnich siedmiu dni. We wtorkowy wieczór kurs bitcoina przekroczył 8000 dolarów, co związane jest z niestabilną sytuacją na Dalekim Wschodzie, zaś lokalne maksima na poziomie ponad 8400 dolarów zostały wybite po ostrzelaniu amerykańskich baz wojskowych przez Iran.

Aktualna kapitalizacja najpopularniejszej kryptowaluty wynosi ponad 150,4 mld dolarów.

 

Oprócz samego bitcoina, zauważalne (choć mniejsze) wzrosty zanotowały również najpopularniejsze altcoiny. Ethereum (ETH) w ciągu doby zyskało 1,20%, rosnąc do 141,75 dolarów. XRP zanotowało wzrost o 1,60%, osiągając cenę 0,212 dolara. Największy wzrost z czołowej dziesiątki altcoinów pod względem kapitalizacji w ciągu doby zanotował Litecoin (LTC), którego kurs wzrósł o 3,60%, do ceny 46,45 dolara. Ponad 3% zyskał także Bitcoin SV, który wyceniany jest na 114,33 dolara (3,25%).

 

W obliczu niestabilnej sytuacji i napięć pomiędzy USA i Iranem, oprócz bitcoina zauważalnie podrożały m.in. również ropa oraz złoto, przy spadku czołowych indeksów giełdowych:

Czytaj także: Złoto zyskuje na konflikcie z Iranem. Raport specjalny

Ceny złota rosną od dłuższego czasu. Złoto drożało w minionym roku pomimo świetnych nastrojów na rynkach globalnych. Inwestorzy zdają sobie sprawę z coraz większego zaangażowania banków centrlanych w stymulowanie koniunktury i wykorzystują metale szlachetne do dywersyfikacji portfeli. Teraz doszły n.. Czytaj
Złoto zyskuje na konflikcie z Iranem. Raport specjalny

Notowania: BITCOIN

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/BTCUSD/

Darek Dziduch

Project Manager portalu FXMAG, prowadzący programy "Kurs bitcoina od zera", czy satyryczno-edukacyjny "Spółki czy spod lady". Edukuje w zakresie kryptowalut, promuje inwestycje ESG i śledzi nadużycia na rynkach finansowych. Zainteresowania rynkowe łączy z wiedzą z zakresu psychologii inwestowania, którą przemyca do swoich tekstów i nagrań

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk