• Sklep
  • Odbierz prezent
Kurs bitcoina (BTC) powyżej 9300 dolarów - kolejne tegoroczne szczyty notowań wybite

Kurs bitcoina (BTC) po raz kolejny w tym roku wybija nowe szczyty notowań. W niedzielę 16 czerwca notowania czołowej kryptowaluty przebiły granicę 9300 dolarów, osiągając tym samym najwyższą cenę od połowy maja zeszłego roku. Oprócz tego na wartości zyskują niemal wszystkie czołowe altcoiny, co pozwoliło na osiągnięcie rekordowej w tym roku globalnej kapitalizacji rynkowej, przekraczającej 290 mld dolarów.

 

Bitcoin aktualnie notowany jest po 9290 dolarów, przy kapitalizacji wynoszącej ponad 165,5 mld dolarów i dominacji rynkowej przekraczającej 56,8%. Kurs w niedzielę 16 czerwca przekroczył po raz pierwszy w tym roku granicę 9 tys. USD, stabilizując się w okolicach 9300 dolarów. Oznacza to wzrost po niedawnej lokalnej korekcie o ponad 17% w perspektywie tygodnia i niemal 7% w ciągu doby. Co ciekawe, aktualne wzrosty kursu powyżej 9000 USD są zgodne z linią trendu wzrostowego wyznaczoną od 2012 r.

Nastroje na rynku są bardzo optymistyczne, część analityków dostrzega również szansę na kontynuację wzrostów BTC w uruchomieniu projektu Libra od Facebooka, który będzie dostarczał sieć płatniczą opartą na technologii blockchain.

FXMAG kryptowaluty kurs bitcoina (btc) powyżej 9300 dolarów - kolejne tegoroczne szczyty notowań wybite bitcoin btc usd btcusd xbt bitcoin eos lisk ethereum 1

Siedmioletnia linia trendu wzrostowego kursu BTC/USD

 

Oprócz bitcoina, zauważalnie - choć mniej dynamicznie - rosną również altcoiny. Z czołowych projektów największy wzrost zanotował EOS (ponad 7%), notowany po 7,2 dolara oraz Ethereum (ETH), które zyskało ponad 5% w ciągu doby (kurs to niecałe 280 dolarów), z niżej kapitalizowanych projektów najwięcej zyskał Lisk (LSK), aktualnie notowany po 2,35 dolara (ponad 12% wzrostu w ciągu doby).

 

Globalna kapitalizacja rynku kryptowalut aktualnie wynosi ponad 291 mld dolarów, co jest wartością najwyższą w tym roku, a także dotychczas notowaną pod koniec lipca zeszłego roku.

Notowania: BITCOIN

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/BTCUSD/

Dariusz Dziduch

Project Manager FXMAG, prowadzący program satyryczno-edukacyjny "O kryptowalutach". Nietuzinkowy promotor technologii blockchain oraz walut cyfrowych. Zainteresowania rynkowe łączy z wiedzą z zakresu psychologii inwestowania.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk