• Sklep
  • Odbierz prezent
Kurs Bitcoina (BTC) powyżej 5500 dolarów. Rynek kryptowalut na tegorocznych szczytach

Bitcoin (BTC) kontynuuje trwające niemal od początku roku wzrosty, przekraczając w poniedziałek 23 kwietnia po raz pierwszy w tym roku wycenę 5500 dolarów, jednocześnie osiągając poziom cenowy z połowy listopada zeszłego roku. Oprócz samego bitcoina, wzrosty notuje większość czołowych altcoinów, co skutkuje wybiciem tegorocznych szczytów globalnej kapitalizacji rynku kryptowalut.

 

Kurs bitcoina wynosi aktualnie ponad 5570 dolarów (wzrost ponad 5,2% w ciągu doby i 9,1% w ciągu tygodnia) przy kapitalizacji rynkowej zbliżającej się do 100 mld dolarów (ponad 98,4 mld USD) i dominacji rynkowej przekraczającej 53% łącznej wyceny całego rynku kryptowalut. Tym samym BTC wybił nowe tegoroczne szczyty i powrócił do poziomów cenowych z połowy listopada 2018 r.

Globalna kapitalizacja rynku kryptowalut przekracza obecnie 185 mld dolarów i również osiągnęła szczytową wartość w tym roku, wzrastając ponad 4,1% zaledwie w ciągu doby. Większość czołowych altcoinów notuje zysk w ciągu ostatniej doby (a także w perspektywie tygodniowej). Największy wzrost wśród projektów z pierwszej dziesiątki rankingu kapitalizacji w ciągu doby zanotowało Cardano (ADA) - ponad 9,4% przy wycenie 0,08 USD oraz Bitcoin Cash (BCH) - ponad 5,4% przy kursie 304 dolarów. Z niżej kapitalizowanych projektów: Tezos (XTZ) - 11,8% (1,47 USD), Bitcoin SV - 4,59% (58,61 USD).

 

Obserwatorzy i analitycy rynku kryptowalut coraz częściej mówią o powolnym wyłamywaniu się z trwającego od stycznia zeszłego roku trendu spadkowego. Wg analityka UBS, mamy za sobą dalsze spadki BTC, jednak na kolejne szczyty notowań (dotychczas 20 tys. USD w grudniu 2017 r.) trzeba będzie poczekać nawet dwie dekady:

Czytaj także: Bitcoin (BTC) ma już spadki za sobą, ale nowe szczyty notowań nie nadejdą szybko

Wg analityka szwajcarskiego banku UBS, kurs bitcoina (BTC) osiągnął już dno, wyznaczone przez trwający od początku zeszłego roku trend spadkowy, jednakże nie jest to równoznaczne z kolejnym atakiem popytu na historyczne szczyty notowań z grudnia 2017 r. Wg niego przebicie kolejnych maksimów cenowyc.. Czytaj
Bitcoin (BTC) ma już spadki za sobą, ale nowe szczyty notowań nie nadejdą szybko

 

Notowania: BITCOIN

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/BTCUSD/

Darek Dziduch

Project Manager portalu FXMAG, prowadzący programy "Kurs bitcoina od zera", czy satyryczno-edukacyjny "Spółki czy spod lady". Edukuje w zakresie kryptowalut, promuje inwestycje ESG i śledzi nadużycia na rynkach finansowych. Zainteresowania rynkowe łączy z wiedzą z zakresu psychologii inwestowania, którą przemyca do swoich tekstów i nagrań

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk