• Odbierz prezent
Kurs Bitcoina ponownie odrzucony od poziomu 11000. Czy jest jeszcze szansa na wzrosty kryptowalut?

Mijający tydzień przynosi spadki na Bitcoinie. Kurs głównej kryptowaluty systematycznie się osuwa zbliżając się do kluczowych poziomów. Jak radzą sobie inne kryptowaluty? Zapraszam do wykresów.

Bitcoin ma problem z przebiciem 11000

Dokładnie 19.09.2020 kurs Bitcoina testował opór na 11000-11100$, po czym doszło do aktywacji podaży i spadków w rejony 10200 i reakcji na linię trendu wzrostowego. Utworzyła się formacja objęcia (outside bar), po  której doszło do kilkudniowych wzrostów. Zostały one zatrzymane w okolicach 10960 i nastąpił kolejny impuls spadkowy. Co czeka kurs w najbliższym czasie? Ostatnią obroną dla byków jest poziom 10400, na który na razie cena reaguje) oraz linia trendu, po przebiciu której bardziej prawdopodobne będą spadki najpierw w okolice 10000 a po ich przebiciu w okolice poziomu 9000$.

Scenariusz wzrostowy, na razie bardziej odległy, to przebicie poziomu oporu 11000 i linii trendu spadkowego, czyli wyjście z obecnej konsolidacji.

 Wykres 1. Kurs Bitcoina (BTC.V), interwał dzienny

Wykres 1. Kurs Bitcoina (BTC.V), interwał dzienny

Kurs Litecoina ze wskazaniem na spadki

Kurs Litecoina przebił w dn. 21.09.2020 linię trendu spadkowego i poziom wsparcia na 47$. Następnie doszło do ruchu powrotnego i testu poziomu już jako oporu. Praktycznie cały obecny tydzień to podchodzenie i odrzucanie tego poziomu, o czym świadczą górne cienie świec dziennych. W dalszym ciągu bardziej prawdopodobny scenariusz to spadki nawet w okolice 40$ czyli najbliższego wsparcia.

Zanegowanie tego wariantu to wybicie oporu na 47 i powrót nad linię trendu.

 Wykres 2. Kurs Litecoina (LTC.V), interwał dzienny

Wykres 2. Kurs Litecoina (LTC.V), interwał dzienny

Ripple niedaleko wsparcia

Kurs Ripple również przebił linię trendu wzrostowego, zatem bardziej faworyzowani są sprzedający. Obecnie kurs znajduje się na wysokości przedostatnich dołków i w pobliżu lokalnego minimum, co może zachęcić popyt do ataku. Trwałe pokonanie wsparcia 0.224 to potwierdzenie panującej tendencji spadkowej (sekwencja niższych szczytów i dołków). Po jego przebiciu najbliższe wsparcie to poziom 0.210.

 Wykres 3. Kurs Ripple (XRP.V), interwał dzienny

Wykres 3. Kurs Ripple (XRP.V), interwał dzienny

Notowania: BITCOIN

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/BTCUSD/

Michał Kalista

Z rynkami finansowymi związany od 2007 roku; Od początku zorientowany na analizę techniczną, obecnie z uwzględnieniem fundamentów, danych makro oraz psychologii. W analizie opiera się na Price Action, formacjach cenowych oraz geometrii rynku. Prywatnie pasjonat gitary klasycznej i pieszych wędrówek po Beskidzie Niskim i Bieszczadach.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk