• Odbierz prezent
Kurs bitcoina (BTC) poniżej 4 tys. dolarów (USD). Rynek kryptowalut najniżej od sierpnia zeszłego roku

Weekend na rynku kryptowalut upłynął pod znakiem dalszych spadków, które pogłębiły tegoroczne dołki, zarówno notowań bitcoina (BTC), większości czołowych kryptowalut, jak i globalnej kapitalizacji rynku, która spadła do poziomu niewiele ponad 120 mld dolarów, dotychczas notowanego w pierwszej połowie sierpnia zeszłego roku.

 

W sobotni wieczór (24 listopada) notowania bitcoina spadły poniżej psychologicznego poziomu 4 tys. dolarów, którego przełamanie, wg licznych analityków, jest zwiastunem dalszych spadków. Tym samym doszło również do pogłębienia tegorocznego dołka cenowego BTC, który obecnie wynosi ok. 3650 dolarów (w zależności od giełdy), co jest poziomem cenowym ostatnio notowanym 11 sierpnia 2017 r. Obrazuje to, jak głęboki jest trwający od początku 2018 r. trend spadkowy - od dotychczasowych szczytów z 17 grudnia 2017 r. notowania BTC spadły już o ponad 80%.

Od kilku godzin kurs bitcoina stabilizuje się w granicach 3800 dolarów przy kapitalizacji wynoszącej ponad 66 mld dolarów i dominacji rynkowej przekraczającej 53,5%.

 

Wraz ze spadkami najpopularniejszej kryptowaluty, na rynku dominują spadki wśród wszystkich czołowych projektów. Największą stratę w ciągu ostatniej doby odnotowały: Stellar (XLM), przy niemal 20% spadku (0,14 USD), Bitcoin Cash (BCH), ze stratą niemal 18% (170,5 USD) oraz Cardano (ADA), tracąc 17% (0,03 USD).

Globalna kapitalizacja rynku kryptowalut spadła do poziomu 123 mld dolarów, tracąc w ciągu doby ponad 20 mld dolarów (spadek o ponad 11%). Podobnie jak w przypadku ceny BTC, również jest to poziom ostatnio notowany w pierwszej połowie sierpnia zeszłego roku.

Jedynym projektem, który obecnie zyskuje na wartości jest, powstały w ramach zeszłotygodniowego podziału sieci (hard forku) Bitcoin Cash, Bitcoin SV (BCHSV), którego notowania wzrosły o ponad 21% w ciągu doby. BCHSV znajduje sie aktualnie na 9. miejscu w rankingu kapitalizacji z wyceną 80 dolarów i kapitalizacją ponad 1,4 mld dolarów.

 

Czytaj także: Bitcoin na Black Friday nawet do 78% taniej | #24 O kryptowalutach

W tym roku Black Friday zawitał również na rynek kryptowalut, dając nam długo wyczekiwane (?) obniżki, jakich trudno doszukać sie nawet w amerykańskich supermarketach. Aby powodów do radości było jeszcze więcej, oficjalnie informujemy - wracamy z programem "O Kryptowalutach" po dłuższej przerwie.W 2.. Czytaj
Bitcoin na Black Friday nawet do 78% taniej | #24 O kryptowalutach

Notowania: BITCOIN

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/BTCUSD/

Darek Dziduch

Project Manager portalu FXMAG, prowadzący programy "Kurs bitcoina od zera", czy satyryczno-edukacyjny "Spółki czy spod lady". Edukuje w zakresie kryptowalut, promuje inwestycje ESG i śledzi nadużycia na rynkach finansowych. Zainteresowania rynkowe łączy z wiedzą z zakresu psychologii inwestowania, którą przemyca do swoich tekstów i nagrań

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk