• Odbierz prezent
Kurs bitcoina (BTC) mocno spada. Ethereum i dogecoin jeszcze silniej w dół
fot. unsplash.com

Notowania kryptowalut notują dzisiaj znaczne zniżki. Bitcoin (BTC) spadł o ponad 7 proc. do poziomu 39 416 dol. Po raz pierwszy od 16 marca największa kryptowaluta pod względem kapitalizacji rynkowej zeszła poniżej 40 000 dol. Altcoiny takie jak cardano i avalanche poszły w dół w jeszcze większym stopniu.

Zobacz też: Koniec anonimowych portfeli krypto? Tesla będzie zasilać... kopalnię bitcoinów

Ethereum, druga co do wielkości kryptowaluta pod względem wartości rynkowej, również spadła o ponad 6 proc., spadając po raz pierwszy poniżej 3000 dol. W ciągu ostatnich 24 godzin dogecoin i shiba inu straciły około 10 proc. swojej wartości. Avalanche, cardano, solana, terra i XRP, straciły od 6 do 11 proc. swojej wartości. Według CoinGecko globalna kapitalizacja rynkowa kryptowalut spadła dziś o 6 proc. do 1,93 biliona dolarów.

Zobacz też: Bitcoin (BTC) wciąż najpopularniejszy wśród polskich inwestorów indywidualnych, za nim ethereum (ETH) i cardano (ADA)

Inwestorzy sprzedają kryptowaluty przed terminem rozliczenia podatków

Według Davida Duonga, szefa badań instytucjonalnych w Coinbase Global Inc., inwestorzy sprzedają kryptowaluty przed terminem rozliczenia podatków w USA w połowie kwietnia, co jest powtórką wydarzeń, które miały miejsce w 2021 roku. Inwestorzy odwracają się również od bardziej ryzykownych inwestycji z powodu podnoszenia stóp procentowych przez Rezerwę Federalną.

Zobacz też: Największy od ponad miesiąca spadek S&P 500; odbicie na rynku kryptowalut – bitcoin (BTC) odrabia spadki - to dzieje się na rynku


Oskar Nawalany

Entuzjasta kryptowalut oraz inwestycji długoterminowych, absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego. Publikował na łamach m.in. Onetu, Wirtualnej Polski, Business Insidera, Komputer Świata, Auto Świata, Noizza, Super Expressu czy No Fluff Jobs.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk