• Odbierz prezent
  • Odbierz prezent
Kurs bitcoina (BTC) dobija do 7000 dolarów, altcoiny zauważalnie rosną

Na temat wybicia tegorocznych szczytów przez bitcoina (BTC) przy okazji przekroczenia 6000 dolarów pisaliśmy dopiero co, w czwartek, kilkanaście godzin temu. Jednak w sobotę 11 maja kurs najpopularniejszej kryptowaluty na znacznej części giełd kryptowalut dobił do kolejnego psychologicznego poziomu cenowego, jakim jest 7000 dolarów. Konsekwentne wzrosty bitcoina tym razem pociągnęły za sobą również najpopularniejsze altcoiny, z których większość zyskuje ponad 10% w ciągu ostatniej doby. Przyczyniło się to do ustanowienia kolejnego tegorocznego rekordu kapitalizacji rynkowej, która aktualnie wyraźnie przekracza 210 mld dolarów, powracając do poziomów z początku listopada zeszłego roku.

 

Kurs bitcoina (BTC) aktualnie wynosi ok. 6950 dolarów, testując psychologiczną granicę 7 tys. USD i tym samym wyznaczając kolejne tegoroczne szczyty notowań. BTC w ciągu ostatniej doby zyskał na wartości niemal 10%, zaś w ciągu tygodnia niemal 19,5%. Kapitalizacja najpopularniejszej kryptowaluty wynosi ponad 122 mld dolarów, zaś jej dominacja rynkowa wciąż utrzymuje się na niespotykanym od wielu miesięcy, wysokim poziomie powyżej 57,5% wartości całego rynku.

W sobotę popyt uaktywnił się również wśród wszystkich czołowych altcoinów. Ethereum (ETH) zyskało w ciągu doby ponad 14% i jego notowania zbliżają się do granicy 200 dolarów (aktualnie ponad 196 USD). Z projektów w pierwszej dziesiątce rankingu kapitalizacji najwięcej zyskuje Cardano (ADA), które wzrosło o ponad 20% w ciągu doby. Ponad 17,5% zyskał Litecoin (LTC), notowany aktualnie po ponad 90 dolarów, zaś o ok. 17% wzrósł Bitcoin Cash (BCH) wyceniany po ponad 335 dolarów.

 

Nie da się ukryć, że optymizm w pełni powrócił na rynek kryptowalut. Większość obserwatorów i analityków zgadza się co do tego, że trwający od początku zeszłego roku trend spadkowy został zażegnany.

Czytaj także: Bitcoin (BTC) powyżej 20 tys. dolarów za półtora roku? "To powrót rynku byka"

Trwające od początku roku wzrosty bitcoina (BTC) i rynku kryptowalut wpływają na coraz śmielsze prognozy dotyczące ich przyszłej ceny. Znany ze swojego optymizmu Michael Novogratz, prezes najbardziej rozpoznawalnego kryptowalutowego funduszu hedgingowego Galaxy Digital, przyznał że oczekuje wybicia .. Czytaj
Bitcoin (BTC) powyżej 20 tys. dolarów za półtora roku? "To powrót rynku byka"

 

Notowania: BITCOIN

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/BTCUSD/

Darek Dziduch

Project Manager portalu FXMAG, prowadzący programy "Kurs bitcoina od zera", czy satyryczno-edukacyjny "Spółki czy spod lady". Edukuje w zakresie kryptowalut, promuje inwestycje ESG i śledzi nadużycia na rynkach finansowych. Zainteresowania rynkowe łączy z wiedzą z zakresu psychologii inwestowania, którą przemyca do swoich tekstów i nagrań

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk