• Odbierz prezent
Kurs bitcoina atakuje lukę bessy. Czy bitcoin BTC rozpoczyna rajd na 10500 dolarów?

Kurs bitcoina zakrył już całą ogromną świecę podażową z 12 marca 2020 roku. Obecnie bitcoin (BTC) rozpoczął próbę domknięcia luki cenowej z przedziału 8000-8900 dolarów.

Jak wygląda sytuacja na kryptowalucie bitcoin (BTC)?

Przez większość aktualnego miesiąca mieliśmy sporo powodów do narzekań, obserwując jak zachowuje się kurs bitcoina. Ślamazarne ruchy w dość wąskim przedziale to nie to, czego oczekują inwestorzy na tak ryzykowanym rynku jakim są niewątpliwie kryptowaluty. Wraz z upływem czasu, kurs bitcoina doprowadzał inwestorów do coraz większego niepokoju. Dodatkowym czynnikiem generującym niepewność co do zachowania króla kryptowalut, była również bardzo duża pozycja short na giełdzie Bitfinex. Może się jednak okazać, iż zniecierpliwienie było przedwczesne, ponieważ mamy właśnie do czynienia z ożywieniem na rynku kryptowaluty bitcoin (BTC). Kupującym udało się już zakryć całą spadkową świecę z 12 marca, a to otworzyło drogę, by kurs bitcoina spróbował zamknąć potężną lukę spadkową znajdującą się w zakresie cen 8000-8900 dolarów.

BTC wykres

Wykres 1. Kurs bitcoina (3 miesiące)

Łatwo nie będzie, ale potencjalna nagroda powinna kusić

Z racji dużej rozpiętości tego obszaru oporu, zadanie jakie stoi przed stroną popytową nie należy do najłatwiejszych. Aby przepchnąć kurs bitcoina przez tę newralgiczną strefę, potrzebny będzie bardzo pokaźny kapitał. Jeśli jednak miłośnicy kryptowaluty bitcoin (BTC) uporają się z tą zaporą podażową, to kurs bitcoina może dynamicznym przyspieszyć. Kolejnym celem powinien być bowiem dopiero poziom z okolic 10500 dolarów. Bitcoin (BTC) miałby więc szansę umocnić się o dodatkowe 15% po przebiciu wspomnianego pułapu 8900 dolarów. Tak duży potencjalny zysku, po przełamaniu kluczowych oporów, z dużym prawdopodobieństwem dodałby skrzydeł kupującym. Kurs bitcoina przypomniałby wszystkim fanom kryptowaluty bitcoin (BTC), jak wysokie dzienne stopy zwrotu potrafił generować w przeszłości.

BTC wykres 1 rok

Wykres 1. Kurs bitcoina (1 rok)

Wyjątkowe wydarzenie wspiera kurs bitcoina

Dodatkowym atutem generującym popyt kryptowaluty bitcoin (BTC) jest niewątpliwie zbliżający się wielkimi krokami halving. Wydarzenie, które odbywa się co 4 lata, będzie miało miejsce już 12 maja 2020 roku. Halving polega na zmniejszeniu nagrody za wydobywanie kryptowaluty bitcoin (BTC) przez górników. Obecnie otrzymują oni 12,5 BTC za każdy blok. Za 2 tygodnie będzie to już jedynie 6,25 BTC. Z punktu widzenie praw popytu i podaży, wydarzenie to ma szanse wpłynąć pozytywnie na kurs bitcoina poprzez zmniejszenie ilości nowych bitcoinów napływających na rynek.

Notowania: BTCUSD

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/BTCUSD/

Marcin Widerski

Redaktor portalu FXMAG

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk