• Odbierz prezent
Kurs Bitcoin (BTC) spada poniżej 10 tys. dolarów. Rynek kryptowalut na czerwono

Kurs Bitcoina (BTC) we wtorek po południu spadł poniżej 10 tys. dolarów, tracąc w ciągu doby ponad 10%, zaś w ciągu tygodnia ponad 25%. Oprócz tego tracą wszystkie czołowe altcoiny, co sprawiło że w ciągu kilku godzin globalna kapitalizacja rynku kryptowalut zmniejszyła się o ponad 25 mld dolarów i aktualnie wynosi ona niecałe 260 mld USD. Co doprowadziło do tak dynamicznych spadków? Czy to długo oczekiwana korekta ostatnich wzrostów bitcoina?

 

Bitcoin we wtorek spadł z poziomu ponad 10800 dolarów do 9300 dolarów, aktualnie będąc notowanym po ok. 9580 dolarów przy kapitalizacji przekraczającej 170 mld USD. Czołowa kryptowaluta, mimo dynamicznych spadków, zachowała dominacje rynkowa na poziomie dochodzącym do 66%, co wskazuje na to, że altcoiny również tracą na wartości.

Z czołowych projektów wszystkie obecnie są na znacznym minusie, jednak w ciągu ostatniej doby najwięcej traciły EOS (-12,8%), notowany po 3,70 USD oraz Litecoin (-10,8%), z kursem 80 USD.

 

Na wczorajsze spadki wpływ mogły mieć ostatnie nieprzychylne wypowiedzi prezydenta USA Donalda Trumpa na temat bitcoina, a także sekretarza skarbu Stevena Mnuchina, który podczas konferencji prasowej w Białym Domu zwrócił uwagę na konieczność regulacji prawnej kryptowalut. Oprócz tego, od wtorku w Senacie USA odbywa się posiedzenie w sprawie sieci płatniczej Libra Coin, tworzonej m.in. przez Facebooka, na którym kongresmeni wyrażali znaczne obawy wobec projektu.

Z perspektywy analizy technicznej, impulsem do korekty spadkowej BTC było przełamanie wsparcia na poziomie 10700 USD, zaś spadki poniżej psychologicznego poziomu 10 tys. dolarów również mogą prowadzić do głębszej korekty.

Czytaj także: Trump: Bitcoin (BTC) to nie pieniądz, a dolar jest najbardziej wiarygodną walutą świata

O tym, że prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump wyjątkowo chętnie komunikuje się za pośrednictwem Twittera, co często przynosi niespodziewane skutki, wiadomo nie od dziś. W czwartek 11 lipca Trump opublikował serię tweetów na temat bitcoina (BTC), kryptowalut w ogóle, projektu sieci płatniczej.. Czytaj
Trump: Bitcoin (BTC) to nie pieniądz, a dolar jest najbardziej wiarygodną walutą świata

 

Notowania: BITCOIN

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/BTCUSD/

Darek Dziduch

Project Manager portalu FXMAG, prowadzący programy "Kurs bitcoina od zera", czy satyryczno-edukacyjny "Spółki czy spod lady". Edukuje w zakresie kryptowalut, promuje inwestycje ESG i śledzi nadużycia na rynkach finansowych. Zainteresowania rynkowe łączy z wiedzą z zakresu psychologii inwestowania, którą przemyca do swoich tekstów i nagrań

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk