• Odbierz prezent
Kurs akcji Tesla- spokojnie, to tylko korekta…

Spółka Tesla rozgrzewa inwestorów do czerwoności już od ponad roku. Przez większość tego czasu powodem były szaleńcze wzrosty. Natomiast ostatnie dni to przejście z ekstremalnej chciwości do paniki. Jednak wczorajsze notowania ponownie powróciły do tendencji wzrostowej (+10,92%, kurs 366,28$). Czy to oznacza, że rozpoczęliśmy marsz w kierunku kolejnego ATH?

Analiza techniczna na spółce Tesla

Warto zachować ostrożność z kreśleniem daleko idących pozytywnych scenariuszy na spółce Tesla. Doszło bowiem tutaj do wyrysowania formacji głowy z ramionami, której wymowa jest mocno negatywna. Obecny ruch wzrostowy należałoby traktować w tym kontekście jedynie jako korektę wzrostową, przed kontynuacją dalszych spadków.

Jak nisko może spaść kurs akcji Tesla?

Minimalny wymiar kary wynikający z opisywanej struktury, doprowadziłby kurs akcji Tesla do poziomu 300 dolarów. Jednak wynika on z wykresu liniowego. Jeżeli przełączymy się na świece japońskie, wtedy potencjalny zasięg wypełnia się kilkadziesiąt dolarów niżej. W ramach ruchu powrotnego, możliwe jest wspięcie się notowań do przełamanej linii szyi, zlokalizowanej w rejonie 400 dolarów. Jeśli kupującym udałaby się ta sztuka, to właśnie tam należy bardzo dokładnie obserwować rywalizację byków z niedźwiedziami. Jej efekt będzie miał konsekwencje co najmniej średnioterminowe.

Wykres: Spółka Tesla (3 miesiące) 

Wykres: Spółka Tesla (3 miesiące)

Notowania: TESLA

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/TSLA/

Marcin Widerski

Redaktor portalu FXMAG

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk