• Odbierz prezent
Kurs akcji spółki Tauron dotarł do kluczowego wsparcia. Czy tutaj zakończą się spadki?

Kolejną spółką której bacznie się przyglądamy w ostatnim czasie jest Tauron Polska Energia. Podczas poprzedniego wpisu sugerowaliśmy kontynuację przeceny, która właśnie się zrealizowała. Obecnie rynek stoi przed wyborem czy zakończyć korektę w tym miejscu, czy kontynuować spadki, jednak wtedy konsekwencje mogą być znacznie poważniejsze.

Sytuacja ogólna na spółce Tauron Polska Energia

Spółka Tauron Polska Energia znajduje się w długoterminowym trendzie spadkowym. Nadzieję na odwrócenie tej tendencji dawały bardzo dynamiczne wzrosty, które obserwowaliśmy w ostatnich miesiącach. Co więcej, scenariusz ten wciąż nie jest wykluczony, ponieważ na wykresie wyrysowała się 5-falowa struktura wzrostowa, którą zgodnie z metodologią Teorii Fal Elliotta należałoby charakteryzować jako impuls. W takim scenariuszu obecny spadek byłby jedynie korektą. Pretekstem do wyprzedaży były oczywiście kiepskie wyniki spółki Tauron, która opublikowała 478,6 mln zł straty netto w drugim kwartale 2020 roku. Kurs akcji spółki Tauron wynosi obecnie 1,884, a skala dziennej przeceny to -5,47%.

Tauron Polska Energia- co podpowiada analiza techniczna?

Analiza techniczna wyznacza obecne miejsce jako potencjalny koniec korekty spadkowej. W przypadku kontynuacji wyprzedaży należałoby rozważyć znacznie mniej optymistyczne scenariusze, z pogłębieniem tegorocznego dołka włącznie. Aktywacja popytu z obecnych poziomów, sugerowałaby zakończenie korekty prostej ABC, z kolei przeciągająca się wyprzedaż to realizacja formacji głowy z ramionami, która jak wiemy, z założenia powinna kończyć trend wzrostowy na znacznie dłużej.

 Wykres: Kurs akcji spółki Tauron (2 lata)

Wykres: Kurs akcji spółki Tauron (2 lata)

Notowania: Tauron Polska Energia SA

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/GPW:TPE/

Marcin Widerski

Redaktor portalu FXMAG

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk