• Odbierz prezent
Kurs akcji spółki Mercator Medical zrobił to co do niego należało

Podczas naszego ostatniego spojrzenia na spółkę Mercator Medical przedstawiliśmy potencjalny minimalny zasięg wzrostów, jaki powinien wykonać kurs spółki. Okazuje się, że i tym razem analiza techniczna spisała się wyśmienicie. Sprawdźmy zatem, jak prezentuje się obecnie sytuacja na wykresie.

Mercator Medical- target zaliczony

Zgodnie z naszymi oczekiwaniami, wynikającymi z zasięgu wyłamanej konsolidacji, Mercator Medical zaliczył okrągły poziom 500 zł. Skąd się wziął akurat taki target? Odpowiedź jest bardzo prosta- po wybiciu z konsolidacji, powinno się oczekiwać kontynuacji ruchu o szerokość tej konsolidacji. W naszym przypadku konsolidacja rozgrywała się miedzy poziomami 300 zł i 400 zł. Różnica wynosiła więc 100 zł i właśnie taki ruch powinien nastąpić po wyłamaniu. Po przebiciu oporu na 400 zł, kurs faktycznie dotarł 100 zł wyżej, czyli w rejon 500 zł.

 Wykres: Kurs akcji Mercator Medical (1 rok)

Wykres: Kurs akcji Mercator Medical (1 rok)

Co dalej na spółce Mercator Medical

W związku z tym, że realizuje się pozytywny scenariusz, nasze nastawienie również pozostaje optymistyczne. W takiej sytuacji rynkowe byki mogą pokusić się o jeszcze bardziej ambitny cel, którym byłaby formacja flagi. Jej zasięg może doprowadzić kurs akcji spółki Mercator Medical nawet w rejon 600-700 zł. Jedynym problemem jest fakt, że trudno znaleźć sensowne miejsce zabezpieczające stop loss . Ustawienie go nieco poniżej 300 zł, gdzie znajduje się kluczowe wsparcie, jest zbyt dużą odległością od obecnej ceny. Wydaje się więc, że najrozsądniejsza obrana powinna dotyczyć ostatniego dołka zlokalizowanego w okolice 450 zł.


Marcin Widerski

Redaktor portalu FXMAG

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk