• Odbierz prezent
Kurs akcji PZU odrabia straty wywołane politycznymi roszadami

Kurs akcji PZU sporo stracił na zamieszaniu wokół Małgorzaty Sadurskiej. Dziś powoli odrabia straty.

 

Z polityki do biznesu

Jak donosi PAP, dotychczasowa szefowa Kancelarii Prezydenta RP, Małgorzata Sadurska miałaby według nieoficjalnych informacji zostać w tym tygodniu powołana na wiceprezesa PZU. Sadurska miałaby zająć w zarządzie miejsce Andrzeja Jaworskiego, o którego rezygnacji informowaliśmy w ubiegłym tygodniu. Informację o tym, że Sadurska miałaby wejść do zarządu PZU podało w niedzielę Radio Zet.

 

Wpływ polityki na kurs akcji PZU

Sytuacja ta dość negatywnie wpłynęła na kurs akcji największego polskiego ubezpieczyciela. Polityka i ekonomia są ze sobą mocno związane.

 

 Kurs akcji PZU 06-06-2017

 

Kurs akcji PZU, spadł wczoraj o 1,67%. Dziś kurs akcji PZU odrabia straty, ale daleko jeszcze do wartości z piątkowego zamknięcia sesji.

 

Na kurs akcji mogą mieć wpływ pojawiające się wątpliwości, dotyczące piastowania tak ważnego stanowiska, w dużej spółce z branży ubezpieczeniowej. Wątpliwości te dotyczą braku odpowiedniego doświadczenia. W mojej opinii są one zasadne, jednak pojawiające się porównywania Pani Sadurskiej do Bartłomieja Misiewicza uważam, za grubą przesadę. Jest to osoba posiadająca większe doświadczenie i bardziej adekwatną wiedzę, w stosunku do stanowiska, które miałaby objąć. Niemniej jednak, do zarządzania tak gigantyczną spółką, z tak skomplikowanej branży może być potrzebne coś więcej. Obawy inwestorów są więc moim zdaniem uzasadnione.

 

(źródło grafiki głównej: commons.wikimedia.org, autor: Michał Józefaciuk)


Kamil Marszycki

Analityk finansowy specjalizujący się w rynkach akcyjnych. Zainteresowany finansami behawioralnymi i wpływem rachunkowości na wycenę spółek. Wyznaje zasadę głoszącą, że nawet w najgorszych sytuacjach można odnaleźć perspektywę osiągnięcia sukcesu.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk