• Sklep
  • Odbierz prezent
Wiedźmin Serial
Z artykułu dowiesz się:

- O wzroście kursu akcji Platige Image
- o powodach wzrostu kursu akcji Spółki

O tym, że słowo "Wiedźmin" przyciaga duże pieniądze, chyba nikogo nie trzeba przekonywać. Nie tak dawno pisaliśmy o tym, że Platige Image razem z Netflix stworzy serial o Geralcie z Rivii. Sprawdźmy jak wpłynęło to na kurs akcji Platige Image w okresie niemal miesiąca od pojawienia się informacji o nawiązaniu współpracy z Netflix.

 

Netflix i Platige Image łączą siły

O tym, że Netflix i Platige Image prawdopodobnie połączą siły przy produkcji serialu o Wiedźminie, informowaliśmy w artykule z 17 maja. W tym samym dniu mieliśmy do czynienia ze spektakularnym wzrostem ceny akcji spółki. Skąd tak silny wzrost cen akcji Platige Image?

Cóż, jest to stosunkowo niewielka spółka, notowana w Alternatywnym Systemie Obrotu NewConnect. Współpraca z takim gigantem jak Netflix, w dodatku przy projekcie mającym taki potencjał jak serial o Wiedźminie, musi rozbudzać apetyty inwestorów.

 

Kurs akcji Platige Image w ostatnim miesiącu

Od momentu ogłoszenia współpracy pomiędzy Platige Image i Netflix (m.in.) minął już niemal miesiąc. Początkowo mogło wydawać się, że to jednorazowy wzrost kursu, po którym nastąpiła korekta i ustabilizowanie ceny. Kurs akcji Platige Image kontynuuje jednak wzrosty.

 

Kurs akcji Platige Image 12-06-2017

 

Jeszcze 16 maja, czyli dzień przed publikacją informacji o współpracy z Netflix, kurs zamknięcia dla akcji Platige Image wynosił 40,25 zł. Zawarto 31 transakcji na akcjach Spółki. Dzień później, kurs zamknięcia wynosił 55 zł, a na akcjach Spółki zawarto 546 transakcji. W piątek 9 czerwca, kurs akcji na zamknięciu wynosił 78,50 zł, a na akcjach spółki zawarto 112 transakcji.

 

Warto podkreślić, że zgodnie z raportem bieżącym Spółki z 17 maja br., powstanie serialu nie jest pewne. Choć sądząc po wypowiedziach medialnych osób związanych z projektem jest ono bardzo prawdopodobne. Niemniej jednak, inwestorzy kupując akcje Spółki opierają się na założeniu, że serial powstanie. W ciągu niecałego miesiąca, kurs akcji spółki niemal podwoił swoją wartość. Inwestorzy zainteresowali się bardziej akcjami Spółki, a ona sama jest zapewne bardziej rozpoznawalna, choć przecież już wcześniej nie była anonimowa. Platige Image jest znana ze współpracy z wieloma producentami gier wideo, a także z serii filmów "Legendy Polskie", które powstają we współpracy z Allegro. Zastanawiające jest, jaki wpływ na wycenę akcji będą mieć kolejne informacje o produkcji serialu. W szczególności mocnym impulsem cenowym może okazać się pierwsza oficjalna informacja, dzięki której będziemy mogli być pewni, że serial powstanie.

 

(źródło danych: newconnect.pl)

(źródło grafiki głównej: pixabay.com)


Kamil Marszycki

Analityk finansowy specjalizujący się w rynkach akcyjnych. Zainteresowany finansami behawioralnymi i wpływem rachunkowości na wycenę spółek. Wyznaje zasadę głoszącą, że nawet w najgorszych sytuacjach można odnaleźć perspektywę osiągnięcia sukcesu.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk