• Odbierz prezent
 Kurs akcji, notowania, najistotniejsze dane dzisiejszej sesji: Santander, mBank
fot. freepik.com

Spółki Santander oraz mBank to dwa podmioty notowane na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie - należą one do sektora bankowego i wchodzą w skład indeksu WIG20. Sprawdźmy jak radziły sobie spółki podczas dzisiejszej, zakończonej już sesji handlowej.
Santander - notowania, akcje, opis i charakterystyka spółki

Santander Bank Polska jest to jedna ze spółek notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, obrót akcjami podmiotu na GPW rozpoczął się w roku 2002. , który zrzesza 20 najpłynniejszych i największych polskich spółek. Santander to kiedyś Bank Zachodni, który działał już od roku 1988. Instytucja prowadzi działalność opierającą się na świadczeniu usług bankowych, o czy więcej dowiesz się z poniższego artykułu. Siedziba główna przedsiębiorstwa mieści się w Warszawie, przy alei Jana Pawła II, Poza nią spółka prowadzi także blisko 650 placówek na terenie całej Polski. Prezesem zarządu Santander Bank Polska jest aktualnie Michał Gajewski. 

 

Czytaj więcej 

Dane po zakończeniu sesji handlowej

 

Nazwa spółki

Santander

Kurs otwarcia

237.2

Teoretyczny kurs otwarcia

234.4

Kurs zamknięcia

234.4

Najwyższy kurs

242.6

Najniższy kurs

232.8

Zmiana procentowa

0.60085

Kurs ostatniej transakcji

Tabela kursów i danych po zakończeniu sesji.

 

mBank - notowania, akcje, opis i charakterystyka spółki

 

Drugą spółką, na którą chcę zwrócić dziś uwagę jest mBank, czyli  kolejna instytucja zaklasyfikowana do sektora bankowego. mBank jest to przedsiębiorstwo notowane na Giełdzie Papierów Wartościowych w systemie notowań ciągłych, wchodzi także w skład indeksu WIG20. Głównym przedmiotem działalności jest dokładnie tak jak w przypadku banku Santander świadczenie usług z zakresu bankowość. mBank to dawny BRE - Bank Rozwoju Eksportu i powstał on w roku 1986, siedziba główna instytucji znajduje się w Warszawie, przy ulicy Prostej, a prezesem zarządu jest obecnie Cezary Stypułkowski. Debiut giełdowy spółki miał miejsce w roku 1992, 6 lat później miało miejsce kolejne istotne dla historii spółki wydarzenie - a mianowicie fuzja i przejęcie Polskiego Banku Rozwoju. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o spółce mBank, kliknij w poniższy button. 

 

Czytaj więcej
Kurs akcji mBank

 

Nazwa spółki

mBank

Kurs otwarcia

224.8

Teoretyczny kurs otwarcia

233.8

Kurs zamknięcia

233.8

Najwyższy kurs

236.6

Najniższy kurs

224

Zmiana procentowa

4.09617

Kurs ostatniej transakcji

Tabela kursów i danych po zakończeniu sesji.

 


Łukasz Parys

Redaktor portalu FXMAG, absolwent finansów i rachunkowości. Aktywny inwestor, z rynkami finansowymi związany prywatnie od 6 lat. Wieloletni obserwator i pasjonat rynków walutowych i giełdowych. 

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk