• Odbierz prezent
Getin Noble Bank Idea Bank Enea Tauron Energa PKO BP Pekao Santander Alior Bank XTB

Piątkowa sesja na GPW nie jest zbyt ciekawa dla indeksu WIG20. Wartość tego indeksu oscyluje w okolicach wczorajszego zamknięcia. Obecnie znajduje się 0,23% na minusie.

Dużo się za to dzieje wśród mniejszych spółek. Na dzisiejszej sesji akcje Getin Noble Banku zaliczyły spadek o 10%. Wczoraj bank przedstawił wyniki finansowe za I półrocze, które okazały się lepsze od oczekiwań analityków. Nie jest to jednak łatwy czas dla banku, który do końca 2019 r. nie ma możliwości osiągnięcia dodatniego wyniku finansowego. Getin Noble Bank wciąż pracuje nad poprawą swej sytuacji.

Do tej pory korelacja wzrostów Getin Noble Banku, Idea Banku i Getin Holding była bardzo wyraźna. W ostatnim czasie jednak się rozeszła. Dzisiaj Idea Bank jest notowany na plusie ponad 6%. Najwięcej za akcję Idea Banku inwestorzy płacili dzisiaj 3,46 zł.

Wśród spółek energetycznych w trakcie dzisiejszej sesji wyróżnia się Enea, która wczoraj przestawiła wstępne wyniki finansowe za I półrocze 2019 r. Obecnie inwestorzy płacą za akcję spółki Enea 9,24 zł, co stanowi wzrost o 3,47%.

Pozostałe spółki energetyczne znalazły się jednak na piątkowej sesji po czerwonej stronie rynku. Za akcje spółki Tauron inwestorzy płacą 1,65 zł, co stanowi spadek o 1%. Akcje spółki Energa są dzisiaj również notowane na minusie. Obecnie cena akcji spółki wynosi 6,87 zł, co stanowi spadek o 1,15%. Kurs akcji PGE oscyluje w okolicach wczorajszego zamknięcia na lekkim minusie o 0,25%.

Dla banku Santander jest to druga z rzędu spadkowa sesja. Obecnie inwestorzy płacą za akcję banku 306 zł, co stanowi spadek o 1,9%. Podobnie sytuacja wygląda w przypadku Alior Banku. Jest to również kolejna spadkowa sesja dla spółki. Cena akcji Alior Banku obecnie wynosi 40,12 zł, co stanowi spadek o 2,4%.

W trakcie dzisiejszej sesji po czerwonej stronie rynku znalazły się także największe dwa największe banki PKO BP i Pekao. Obecnie akcje PKO BP są notowane na minusie o 1,10%, a Pekao o 0,90%.

Akcje XTB są notowane po cenie 3,10 zł. W ostatnich dniach cena akcji spółki odbiła się od historycznego minimum na poziomie 2,91 zł, jednak obroty są niskie.

Po zielonej stronie rynku znalazła się spółka Play. Obecnie inwestorzy płacą za akcję Play 27,70 zł, co stanowi wzrost o 2,6%.

 


Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny. Lokuje kapitał głównie w małe spółki z dużym potencjałem wzrostu.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk