• Odbierz prezent
Kurs akcji CD Projekt podnosi WIG20. Kontrakty terminowe na warszawską giełdę (FW20) w górę

Przedostatnia sesja w roku przebiegała bardzo spokojnie. Po lekko wzrostowym otwarciu kurs w kolejnych godzinach oscylował blisko poprzedniego zamknięcia, ostatecznie kończąc dzień 3 pkt. powyżej jego poziomu. Na wykresie dziennym FW20 pojawiła się niska szpulka, niemal doji, podkreślając osiągnięcie przejściowego stanu równowagi ale również obawy o wynik testowania strefy oporu ostatnich szczytów. Na wykresie liniowym jest podtrzymane górne wybicie z lokalnego, odwróconego klina. Może niepokoić zachowanie części wskaźników AT ze wskazaniem na brak potwierdzenie nowych maksimów względem wykresu cenowego, co grozi pojawieniem się negatywnych dywergencji. Od kilku sesji obniża się miernik siły trendu – ADX.

Na wykresie 60-min notowania wskutek ruchu bocznego znalazły się poniżej przebiegu krótkoterminowej wzrostowej linii wsparcia. Jeżeli miałoby dojść do dalszego obsunięcia to ostatnia luka cenowa w pobliżu 1958 pkt. zabezpieczenia dodatkowe wsparcie. W pobliżu tej wartości przebiega zniesienie 38,2% z ostatniej fali wzrostowej. W gronie spółek indeksu bazowego większość notowanych podmiotów zyskiwała na wartości, Sektorowo najwięcej wniosły do wyceny indeksu spółki handlowe, ze wskazaniem na odzieżówkę, oraz w pojedynkę CDPROJEKT.

Na giełdach zagranicznych utrzymywały się wczoraj neutralne nastroje, kursy głównych indeksów zakończyły sesję blisko poprzedniego zamknięcia. Poranne notowania kontraktów terminowych również nie wykazują znaczących odchyleń implikując neutralny początek dzisiejszej sesji dla FW20.


Biuro Maklerskie Alior Bank SA

Zespół Analiz i Doradztwa Biura Maklerskiego Alior Bank SA: Zbigniew Obara, Marcin Brendota, Tomasz Kolarz  

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk