• Odbierz prezent
lista ostrzeżeń publicznych knf
Z artykułu dowiesz się:

- Dlaczego spółka prowadząca portal kupweksel.pl znalazła się na liście ostrzeżeń KNF

Urząd Komisji Nadzoru Finansowego poinformował dziś o nowym podmiocie na liście ostrzeżeń KNF. Jest nią spółka prowadząca portal kupweksel.pl.

 

W związku z zawiadomieniem o podejrzeniu popełnienia przestępstwa z art. 171 ust. 1–3 ustawy Prawo bankowe (wykonywanie czynności bankowych, w szczególności przyjmowanie wkładów pieniężnych w celu obciążania ich ryzykiem, bez zezwolenia KNF) na listę ostrzeżeń publicznych KNF trafiła Chrześcijańska Wspólnota Edukacyjno-Inwestycyjna sp. z o.o. z siedzibą w Rzeszowie.

 

Spółka prowadzi portal kupweksel.pl. Jest to platforma, która umożliwia użytkownikom kupno i sprzedaż „weksli”. Kupujący staje się właścicielem lub współwłaścicielem takiego „weksla”, który kolejnego dnia jest sprzedawany innym użytkownikom i w zależności od tego, czy uzyskana cena była wyższa czy niższa od ceny zakupu, pierwotny nabywca otrzymuje kwotę wyższą lub niższą od wkładu. Twórcy zalecają, by informować swoich znajomych o ofercie sprzedaży, by mieć wpływ na swój zysk. Jedyną możliwością osiągania zysków przez uczestników portalu jest stale powiększająca się liczba użytkowników portalu i środków przeznaczonych na zakup „weksli”. Jest to więc struktura mająca znamiona piramidy finansowej.

 

Chrześcijańska Wspólnota Edukacyjno-Inwestycyjna sp. z o.o. to kolejny podmiot, który w ostatnim czasie trafił na listę ostrzeżeń KNF. W tym tygodniu pisaliśmy już o dwóch innych podmitach: Conor Capital Invest i Miceolution.

Pełna lista ostrzeżeń KNF jest dostępna TUTAJ

Dzięki nowej aplikacji - KNF Alert - możesz być na bieżąco informowany o ostrzeżeniach publicznych KNF. Aplikacja jest dostepna do pobrania w Google Play.


Jakub Wilk

Redaktor portalu FXMAG. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk