• Odbierz prezent
Kup Lewandowskiego... na platformie MetaTrader
Z artykułu dowiesz się:

- czy kontrakty na piłkarzy mogą być dobrą inwestycją?

Już od przyszłego roku część brokerów operujących na platformach MetaTrader może zacząć oferować handel kontraktami na ... piłkarzy. To nie żart. Firma Football INDEX we współpracy z Gold-i, firmą zajmującą się usługami związanymi z integracją platform MetaTrader dla brokerów, zamierza utworzyć rynek piłkarski dla inwestorów detalicznych.

 

Football INDEX już teraz oferuje dostęp do zakładów opartych na wycenach największych gwiazd futbolu na swojej własnej platformie. Firma chce jednak stworzyć większy rynek dla traderów i brokerów korzystających z platform MT4 i MT5. Rynek powinien wystartować w II kwartale przyszłego roku. Projekt jest odpowiedzią Football INDEX i Gold-i na rosnącą synergię pomiędzy detaliczną branżą FX oraz światem piłki nożnej, która objawia się poprzez rosnącą liczbę umów sponsorskich pomiędzy brokerami FX a klubami piłkarskimi i samymi piłkarzami.

 

Adam Cole, CEO Football INDEX

"Trading jest niezwykle atrakcyjnym zajęciem, ale rynki finansowe mogą wydawać się przerażające, gdy dopiero zaczynasz. Wiele osób nie wierzy, że posiada środki i wiedzę odpowiednią, by handlować na rynkach finansowych, ale z piłką nożną jest inaczej, każdy myśli, że zna poprawną odpowiedź. Nasz nowy produkt, we współpracy z Gold-i, zapewni możliwość wprowadzenia nowych traderów do branży".

 

Tom Higgins, CEO Gold-i

"Nieustannie przyglądamy się innowacyjnym rozwiązaniom, by pomóc brokerom operującym na platformie MetaTrader zróżnicować swoją ofertę w celu przyciągnięcia nowych klientów lub wejścia na nowy rynek. Weszliśmy w partnerstwo z Football INDEX by pomóc brokerom poszerzyć swoją ofertę i wygenerować nowe źródła przychodów."

 

Czy brokerzy działający na polskim rynku zdecydują się na wejście w ten dość kontrowersyjny pomysł? Przyciągnięcie nowych klientów poprzez piłkę nożną to dość atrakcyjny ruch z perspektywy marketingu, gdyż grupa odbiorców jest tutaj bardzo zbliżona. Wątpliwości może budzić jednak to w jaki sposób wyceniani będą piłkarze i czy ten sztuczny rynek będzie bezpiecznym miejscem do spekulacji. Wydaje się, że jest to zabieg bardziej atrakcyjny dla samych brokerów i profesjonalna część branży podejdzie do niego sceptycznie. Koniecznie napiszcie nam co o tym sądzicie!


Zespół FXMAG

Portal i jedyny w Polsce magazyn Inwestora Indywidualnego. FXMAG wspiera swoich czytelników, zapewniając dostęp do szerokiej bazy edukacyjnej i na bieżąco informując o najważniejszych wydarzeniach rynkowych i gospodarczych z zakresu rynku Forex, akcji, kryptowalut oraz inwestycji alternatywnych. 

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk