• Odbierz prezent
Która kryptowaluta może zastąpić Bitcoina?

Wiele osób interesujących się kryptowalutami często zastanawia się, który projekt ma potencjał pozwalający na to, aby w przyszłości zastąpić Bitcoina? Niektórzy nie pytają już czy, ale raczej kiedy to się stanie. Chociaż wydaje się, że sprawa jest prosta, to jednak warto rozłożyć ten problem na czynniki pierwsze i sprawdzić czy Bitcoina da się zastąpić.

 

 

Kiedy mówimy o zdetronizowaniu Bitcoina,to najczęściej mamy na myśli przebicie jego kapitalizacji przez altcoina, czyli inną kryptowalutę. Taka hipotetyczna sytuacja nazwana została"the flippening". Jeszcze niedawno nie było w ogóle o tym mowy, ponieważ do końca lutego 2017 Bitcoin praktycznie bez przerwy posiadał ponad 80% kapitalizacji wszystkich kryptowalut.

 

 FXMAG kryptowaluty która kryptowaluta może zastąpić bitcoina? bitcoin ethereum ardor hard fork 1

Rynek z czasem uległ zmianom, pojawiło się bardzo dużo projektów, a także moda na inwestycje w ICO – Initial Coin Offering, co spowodowało zmniejszenie procentowej dominacji BTC na rynku.

Jeżeli Bitcoin spadnie na drugie, trzecie albo i dziesiąte miejsce pod względem kapitalizacji, będzie oznaczać to jedynie tyle, że rynek zdecydował się ulokować więcej kapitału w innym projekcie – nic więcej. Jednak czy oznaczato, że Bitcoin zostanie wtedy zastąpiony? Aby odpowiedzieć na to pytanie trzeba najpierw zastanowić się pod jakimi względami inne kryptowaluty mogą z nim konkurować. Co jeszcze może określać ważność, użyteczność albo popularność?

Artykuł jest dostępny dla czytelników magazynu FXMAG.

Chcesz uzyskać dostęp do artykułu?


Janusz Zieliński

Tworzę przemyślane strategie biznesowe, marketingowe oraz rozwoju, pomagając firmom umacniać swoją pozycję na rynku, który jest coraz bardziej konkurencyjny. Na rynku kryptowalut od 2012 roku, zapraszam do kontaktu: www.januszzielinski.com

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk