• Odbierz prezent
„Książka o inwestowaniu” wydana w partnerstwie z TMS Brokers obala mity i wyjaśnia zawiłości rynku

Każdy chce zarabiać więcej, nie każdy wie jak. Przed założeniem konta maklerskiego warto więc zajrzeć do fachowych źródeł, by usystematyzować wiedzę. Tych jest wiele, ale gotowych przepisów brakuje. „Książka o inwestowaniu” Rafała Janika to przewodnik po świecie inwestycji, który doszkala kompleksowo, przez co pozwala zyskać komfort uniknięcia części błędów.


Zakładam konto maklerskie

Załóż konto maklerskie w regulowanej instytucji w 8 min i zacznij inwestować!


 

Wejdź do świata rynków finansowych

Na rynku jest wiele książek o tematyce rynków finansowych i giełdy, jednak brakuje pozycji, do której zajrzy zarówno początkujący, jak i doświadczony inwestor zainteresowany obligacjami, metalami szlachetnymi, zagranicznymi rynkami akcji i nieruchomości. „Książka o inwestowaniu” wypełnia tę lukę, gdyż odpowiada czytelnikom na najbardziej nurtujące pytania: Jak działają rynki giełdowe? Co daje przewagę na rynku? Kiedy jest tanio, a kiedy drogo? Co się dzieje, gdy giełda „choruje” lub jest „odurzona”?

„Ta książka udowadnia we wspaniały sposób to, że aby dojechać do celu samochodem, nie trzeba być rajdowcem, żeby ugotować dobry obiad, nie trzeba być szefem kuchni, żeby z sukcesem inwestować swoje pieniądze, nie trzeba być bankierem!” – podkreśla Michał Miazga, inwestor indywidualny i Doradca Klienta w TMS Brokers.

Wszystko, co chcesz wiedzieć o rynku giełdowym

Autor obala mity i rozprawia się z półprawdami na temat giełdy, a także opowiada jak prawidłowo wycenić akcje i zabezpieczyć portfel. Publikacja odnosi się do realiów polskiego i zagranicznego rynku giełdowego i „świeżych” wydarzeń ze świata spółek notowanych na giełdzie i indeksów. Książka przeprowadza czytelnika przez różne strategie inwestycyjne, dostarcza także wiedzy na temat optymalizacji kosztów transakcyjnych oraz sposobów na obniżenie podatków od osiągniętych zysków.

W „Książce o inwestowaniu” znajduje się również rozdział poświęcony CFD na akcje. Zawiera on porównanie i przewagi rynku kontraktów na różnicę do rynku akcji standardowych, w tym możliwość inwestowania w spółki giełdowe z poziomu aplikacji mobilnej. Janik poleca kontrakty CFD na akcje głównie inwestorom krótko- i średnioterminowym, wskazując na możliwość grania na spadki i inwestowania, gdy kursy akcji lub indeksy giełdowe idą w dół. Dom Maklerski TMS Brokers jako Sponsor strategiczny projektu udostępnia bezpłatnie pierwsze 100 stron „Książki o inwestowaniu” w formie ebooka.

 

Pobierz bezpłatnie 100 stron


Praktyczne rady

Janik mówi czytelnikom wprost: „zysk z inwestowania kryje się wyłącznie w przyszłości”. Książka oparta jest więc na wielu przykładach, co pozwala czytelnikowi nabyć praktyczne umiejętności. Taka forma pomaga inwestorowi rzetelnie oceniać wartości aktyw, które zamierza nabyć, a ponadto pozwala zmienić podejście do samej giełdy.

Autor udowadnia, że handel na giełdzie nie jest zajęciem wyłącznie dla wybranych, a przy odpowiedniej wiedzy teoretycznej i minimum praktycznego doświadczenia, inwestowanie może być źródłem satysfakcjonujących i regularnie osiąganych zysków. Warto podkreślić, że dochody z książki wspierają akcję charytatywną na rzecz Oddziału Onkologii i Hematologii Dziecięcej Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego w Olsztynie.

Aby pobrać bezpłatne 100 stron książki w formie ebooka zarejestruj się na stronie promocji przygotowanej przez TMS Brokers i wejdź do świata rynków finansowych!


TMS Brokers

TMS Brokers to działający od 1997 roku, pierwszy walutowy dom maklerski w Polsce. Oferta TMS umożliwia handel bez prowizji na indeksach, walutach, kryptowalutach i surowcach. Klienci mogą korzystać z dwóch platform transakcyjnych: autorskiej aplikacji mobilnej do tradingu TMS Brokers oraz MetaTrader 5, które umożliwiają dostęp do globalnych rynków z poziomu smartfona w dowolnym miejscu i czasie.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk