• Odbierz prezent
Krzysztof Raś: meme coiny ukazują siłę społeczności internetowych
fot. freepik.com

Kryptowaluty powstały między innymi, aby zdemokratyzować finanse. Meme coiny są częścią tego samego trendu. Najbardziej interesującym aspektem tej części rynku kryptowalut, jest fakt, że bardzo wyraźnie pokazuje on jakie znaczenie dla kreowania wartości danego aktywa ma dziś siła społeczności internetowej. Na przykładzie mem coinów widać wyraźnie, że potrafi ona skutecznie wpływać na zmienność i kierunek, w którym pójdą pewne aktywa. Dogecoin został stworzony jako żart.

 

Dziś ma za przed sobą serię innowacji technologicznych, które mają poprawić jego wydajność, a notowania nie są już tak skrajnie zmienne. Kryptowalutą, która próbuje podążać w tym momencie śladami Dogecoina jest Shiba Inu czy Akita Inu. Niezwykle ciężko przewidzieć jaka będzie przyszłość kolejnych meme coinów. To co wiemy na pewno, to że za sprawą kryptowalut, jak i meme coinów ludzie masowo zaczynają się interesować rynkami finansowymi.

 

 

Na pewno duża w tym zasługa takich osobistości jak Elon Musk, które potrafią napędzić początkowe zainteresowanie danym coinem. Jednak ostatecznie to zaangażowanie szerszej społeczności decydować będzie o sukcesie kolejnych projektów. Jesteśmy świadkami historycznej zmiany: topnienia władzy elit nad rynkami finansowymi, na rzecz aktywnych na masową skalę inwestorów detalicznych. A to dopiero początek.

 

Krzysztof Raś, wiceprezes ds. inżynierii oprogramowania oraz dyrektor zarządzający Bitpanda w Polsce


Bitpanda

Bitpanda została założona w 2014 roku w Wiedniu. Stworzyliśmy ją, aby umożliwić inwestowanie każdemu. Od początku naszym celem było przedefiniowanie znaczenia słowa „inwestowanie” poprzez tworzenie łatwych w użyciu produktów finansowych, które dostępne będą dla każdego. Autora możesz obserwować na LINKEDIN | FACEBOOK TWITTER

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk