• Odbierz prezent
Kryptowaluty zyskują na wartości po wzroście cen „paliwa”: Bitcoin (BTC) na drodze do 89 tys. dolarów! Jak wygląda prognoza dla Ethereum (ETH)?
fot. freepik.com

Rynek kryptowalut otrzymał w piątek zastrzyk energii dzięki rosnącym cenom „paliwa”, ponieważ aktywa takie jak Ethereum i Bitcoin przekroczyły ważne progi. Ethereum osiągnęło rekordowy poziom 4453,88 $ w południe, podczas gdy Bitcoin przekroczył granicę 62 000 $ za jednostkę niemal w tym samym czasie – zgodnie z danymi handlowymi z CoinMarketCap. Paliwo, w tym sensie, nie odnosi się do ropy naftowej, a raczej do zasobów obliczeniowych zwanych Ether, które sieć Ethereum potrzebuje do ułatwienia transakcji, tak jak samochody potrzebują paliwa do jazdy. Tymczasem stworzone dla żartu tokeny Shiba Inu (SHIB) i Dogecoin (DOGE) kontynuowały rywalizację między sobą. SHIB prześcignęło DOGE w wolumenie obrotów w ciągu ostatnich 48 godzin, ale analitycy twierdzą, że rosnąca cena DOGE oznacza złe wieści dla jego odpowiednika.

 

SHIB i DOGE

Podczas gdy zarówno Bitcoin, jak i Ethereum wydają się korzystać z ostatnich upłynnień na rynku, analitycy Delphi twierdzą, że rosnące ceny paliwa dla Ethereum pomagają też pobudzić SHIB i DOGE. Średnia cena Ether wynosi obecnie 193,08 ETH, co stanowi wzrost o ponad 11% w stosunku do czwartku. Cena paliwa wynosiła zaledwie 80,01 jeszcze 24 października – według danych z YCharts.

 

 

Koszty transakcyjne

Koszty transakcji w sieci Ethereum są obliczane poprzez pomnożenie limitu paliwa przez jego cenę. Ethereum zazwyczaj zaleca posiadanie co najmniej 0,1 ETH dla transakcji o wartości przynajmniej dwóch jednostek. Ze względu na ten ruch, analitycy Delphi podejrzewają, że gaz Ethereum „ma zamiar wzrosnąć” co może pobudzić prawie wszystkie zdecentralizowane tokeny finansowe (DeFi). Ta rosnąca fala może jednak nie przynieść korzyści posiadaczom tokenów SHIB. Chociaż SHIB odnotowało w czwartek prawie 224 mld USD aktywności transakcyjnej, analitycy Delphi twierdzą, że ostatni rajd DOGE wskazuje na to, że „inwestorzy przeskakują z jednego aktywa na drugie”, zgodnie z notatką opublikowaną w czwartek.

 

Bitcoin i Ethereum

Zgodnie z analizą danych handlowych przeprowadzoną przez CoinTelegraph, ostatnie ruchy Bitcoina i Ethereum pokazują, że w ostatnim czasie miało miejsce znaczne „kupowanie spadków”. Analitycy spodziewają się, że Bitcoin osiągnie swój kolejny poziom oporu w pobliżu granicy 67 000 $. Jeśli uda mu się przekroczyć ten poziom, analitycy CoinTelegraph przewidują, że może osiągnąć swój cel cenowy na poziomie 89 000 $. Ci sami analitycy powiedzieli również, że Ethereum musi pokazać, że jest w stanie utrzymać cenę w pobliżu 4375 $, jeśli aktywo ma zamiar nadal się wspinać. W przeciwnym razie przewidują, że jego wartość może spaść nawet do poziomu 3888 $ za jednostkę przed wejściem w głębszą korektę. Do tej pory w tym roku Bitcoin zwrócił inwestorom 115%, podczas gdy Ethereum – prawie 500%.


Capital.com

Capital.com jest spółką fintech, która modernizuje świat tradingu przez łączenie sztucznej inteligencji i spersonalizowanej edukacji z ponad 1800 rynków, w tym kryptowaluty, Forex, akcje, surowce i indeksy. Będąca w trakcie procesu patentowego technologia firmy wykrywa tendencje tradingowe klientów i rekomenduje spersonalizowane dane, aby pomóc im w lepszym handlu. Capital.com dostarcza lekcji, filmów, quizów na temat finansów oraz dużo więcej dzięki aplikacji Investmate. Kluczową ofertą firmy jest sieć i platforma mobilna do tradingu CFD dostępna w 53 krajach. Traderzy mogą korzystać z najlepszej realizacji zleceń, wąskich spreadów i braku prowizji przy dziennych transakcjach.  

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk