• Odbierz prezent
kryptowaluty EOS Stellar Lumens BAT Ethereum Verge Nano

Świat kryptowalut kojarzy nam się głównie z Bitcoinem czy Ethereum. Oprócz nich jest jednak wiele innych kryptowalut, na które warto zwrócić uwagę. Bloger Cryptonite przedstawił swoje propozycje, które mogą mieć duży potencjał.

 

 

Cryptonite - bloger i entuzjasta kryptowalut opublikował na portalu Hackernoon swoje zestawienie kryptowalut, które mogą być obiecujące w dłuższym terminie. Wszystkie z nich mają cenę poniżej 10 USD i mogą być dobrą inwestycją na lata 2018-2019.

Jak stwierdza bloger, na rynku jest tak wiele różnych kryptowalut, że nie jest łatwo określić, które z nich mogą mieć potencjał do wzrostu w ciągu najbliższych dwóch lat.

Cryptonite zamieścił w swym wpisie kilka swoich propozycji i opisał ich zalety.

 

Nano

Zaletą Nano jest brak opłat transakcyjnych, a czas trwania transakcji to tylko 2 sekundy. Cała sieć jest oparta na architekturze blokowo-sieciowej (block lattice) zamiast tradycyjnego blockchainu. Dzięki temu rozwiązaniu każdy użytkownik ma swój własny blockchain, co przyspiesza transakcje. Nano ma nieograniczoną skalowalność, co stanowi rozwiązanie jednego z największych problemów w świecie kryptowalut.

 

FXMAG kryptowaluty kryptowaluty z obiecującymi perspektywami kryptowaluty verge eos nano bat stellar lumens ethereum 1

 Wykres Nano - źródło: TradingView.com

 

BAT (Basic Attention Token)

BAT jest kryptowalutą utworzoną przez Brendana Eicha – twórcę JavaScript i współzałożyciela Mozilla Firefox.

Kryptowaluta ta może być używana przez twórców treści, reklamodawców i użytkowników przeglądarki Brave. Brave jest przeglądarką internetową, która automatycznie blokuje reklamy, a BAT może być używane w ramach tej przeglądarki na wiele sposobów, takich jak: wspieranie twórców treści przez darowizny lub płatne subskrypcje na ich rzecz, zakupy w aplikacji, otrzymywanie BAT w zamian za oglądanie reklam.

Jak stwierdza bloger, BAT może zostać wprowadzone przez popularne przeglądarki, takie jak Chrome czy Firefox, aby wynagrodzić reklamodawcom i twórcom treści stosowanie przez wielu użytkowników Adblocka.

BAT może pomóc twórcom treści kontynuować swój biznes online. Dzięki tej kryptowalucie również reklamodawcy będą mogli nadal promować swe produkty, a użytkownicy przeglądający strony internetowe też powinni być zadowoleni, gdyż za oglądanie reklam otrzymują BAT.

 

FXMAG kryptowaluty kryptowaluty z obiecującymi perspektywami kryptowaluty verge eos nano bat stellar lumens ethereum 2

 Wykres BAT - źródło: TradingView.com

 

XLM (Stellar Lumens)

Zaletą tej kryptowaluty są szybkie transakcje, trwające 2 sekundy oraz niskie opłaty transakcyjne, stanowiące część centa. Stellar może stanowić platformę podobną do Ethereum. Stellar jest szybszy i tańszy do używania niż Ethereum, więc niektóre firmy przeniosły swe projekty na tę platformę z blockchainu Ethereum. W związku z tym, że XLM może służyć do szybkiego transferu środków, jest chętnie używany przez duże spółki, takie jak IBM i niektóre banki.

 

FXMAG kryptowaluty kryptowaluty z obiecującymi perspektywami kryptowaluty verge eos nano bat stellar lumens ethereum 3

Wykres XLM - źródło: TradingView.com

 

XVG (Verge)

Bloger wspomniał o swej inwestycji w Verge latem zeszłego roku, kiedy cena wynosiła 0,002 USD. W grudniu, kiedy cena osiągnęła 0,19 USD, zrealizował spory zysk z tej inwestycji. Uważa, że ta kryptowaluta wciąż ma potencjał. Warto wspomnieć, że Verge nawiązał współpracę z PornHub, co może stanowić zachętę do szerszego zastosowania tej kryptowaluty.

Jak stwierdza Cryptonite, zaletą Verge jest ukrywanie lokalizacji i tożsamości użytkowników, ale same transakcje już nie są ukryte. Dzięki temu firmy mogą widzieć kwoty transakcji.

 

FXMAG kryptowaluty kryptowaluty z obiecującymi perspektywami kryptowaluty verge eos nano bat stellar lumens ethereum 4

Wykres XVG - źródło: TradingView.com

 

EOS

EOS planuje stać się konkurencją dla Ethereum, umożliwiając rozwój zdecentralizowanych aplikacji (dApps). Deweloperzy EOS uważają, że rozwiąże problemy skalowalności i użyteczności związane z kryptowalutami.

EOS ma duże ambicje i mówi się o nim, że stanie się „zabójcą Ethereum”. Autor wpisu na blogu nie jest co do tego zbyt przekonany, ale wierzy, że EOS zajmie w przyszłości istotne miejsce w świecie kryptowalut.

 

FXMAG kryptowaluty kryptowaluty z obiecującymi perspektywami kryptowaluty verge eos nano bat stellar lumens ethereum 5

 Wykres EOS - źródło: TradingView.com

 

W ciągu najbliższych dwóch lat zobaczymy, czy sprawdzą się przedstawione prognozy.


Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny. Lokuje kapitał głównie w małe spółki z dużym potencjałem wzrostu.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk