• Odbierz prezent
XRP Ripple kryptowaluty

Portal Cointelegraph poinformował, że dzienna liczba transakcji w kryptowalucie XRP rośnie, zbliżając się do rekordowego poziomu 1,7 mln. Co może być tego przyczyną?

 

Według danych strony śledzącej trendy na rynku kryptowalut BitInfoCharts, transakcje w XRP stanowią ponad 50% wszystkich transakcji w kryptowalutach w ciągu ostatnich 24 godzin. Drugie miejsce zajmuje Ethereum (ETH), a trzecie miejsce wspólnie dzielą Bitcoin (BTC) i Bitcoin SV (BSV).

Po raz ostatni dzienna liczba transakcji w XRP była tak wysoka w trakcie słynnego rajdu byka na rynku kryptowalutowym w grudniu 2017 r. 21 października bieżącego roku w XRP miało miejsce 730 000 transakcji, a już 9 dni później liczba ta wyniosła 1,6 mln transakcji dziennie. Stanowi to wzrost o ponad 100% w tak krótkim czasie. Od tej pory XRP odnotował nowy rekord w dziennej liczbie transakcji.

Jak informuje portal Cointelegraph, nie jest wiadomo, co powoduje ten nagły wzrost w dziennej liczbie transakcji, ale wzbudza to mnóstwo spekulacji. Jednym z powodów tego boomu może być nadchodząca w przyszłym miesiącu konferencja Swell organizowana przez Ripple, która odbędzie się w dniach 7-8 listopada w Singapurze. Innym możliwym wyjaśnieniem tego wzrostu może być partnerstwo Ripple z firmą MoneyGram, świadczącą usługi płatnicze. Współpraca ta prawdopodobnie dotyczy nowych sposobów wykorzystywania XRP. Warto wspomnieć, że spółka MoneyGram jest notowana na nowojorskiej giełdzie NASDAQ.

Niezależnie od tego, jaka jest przyczyna tych wzrostów, niewątpliwie dzieje się coś znaczącego, gdyż XRP jest blisko przełamania rekordowego poziomu 1,7 transakcji dziennie. Cena kryptowaluty XRP obecnie wynosi około 0,302 USD. W ciągu ostatnich 24 godzin kurs wzrósł o 1,6%. Największy wzrost ceny XRP miał miejsce 26 października po tym, jak 23 października miał miejsce dołek na poziomie 0,262 USD.

W październiku startup Ripple z siedzibą w San Francisco ogłosił, że przystępuje do Blockchain Association. Członkostwo Ripple w stowarzyszeniu może umożliwić firmie kontakt z wieloma regulatorami oraz znaczącymi podmiotami działającymi w tej branży. Blockchain Association jest organizacją non-profit, która skupia zwolenników blockchain i promuje adaptację tej technologii na całym świecie.

Czytaj także: Ripple (XRP) - co musisz o nim wiedzieć? Opis kryptowaluty, historia, notowania, opinie

Ripple (XRP) jest rozbudowaną platformą do rozrachunków w czasie rzeczywistym (ang. RTGS), quasi-zdecentralizowaną siecią transakcyjną opartą na technologii blockchain, z własną walutą cyfrową XRP. Ripple w swoim założeniu ma być tańszą alternatywą dla rozliczeń w czasie rzeczywistym pomiędzy instyt.. Czytaj
Ripple (XRP) - co musisz o nim wiedzieć? Opis kryptowaluty, historia, notowania, opinie

Notowania: RIPPLE

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/XRPUSD/

Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny. Lokuje kapitał głównie w małe spółki z dużym potencjałem wzrostu.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk