• Odbierz prezent
Kryptowaluty wrażliwe na rynki amerykańskie; Shiba Inu (SHIB) rośnie w siłę; Tether uruchomi stablecoin powiązany z funtem (GBP)
fot. freepik.com

W tym tygodniu Simon Peters, analityk kryptowalut eToro, pisze na temat: 

  • Bitcoin nadal nieco ponad 20 000 dolarów
  • Rusza Forum Standardów Metaverse
  • Shiba Inu rośnie w siłę
  • Tether wprowadza token GBP

Bitcoin nadal nieco ponad 20 000 dolarów

Bitcoin, największe na świecie kryptoaktywo, utrzymało swoją cenę powyżej poziomu 20 000 dolarów w zeszłym tygodniu. Jest za wcześnie, aby stwierdzić, czy bitcoin ustabilizował się na tym poziomie. Ubiegły tydzień rozpoczął na poziomie 19 500 USD, a zakończył na poziomie 21 500 dolarów na platformie eToro. Podobnie Ethereum rozpoczął tydzień na poziomie około 1050 dolarów, a zakończył na poziomie około 1200 dolarów.

Kryptowaluty są bardzo wrażliwe na rynki amerykańskie, w szczególności na decyzje dotyczące polityki pieniężnej podejmowanej przez Fed w celu zwalczania rosnącej inflacji. Podwyżka stóp procentowych i rosnące rentowności obligacji wpłynęły w ostatnich miesiącach na wyceny akcji w USA, a co za tym idzie, na rynki kryptowalut.

Podczas zeszłotygodniowego wystąpienia przed Kongresem, Jerome Powell powtórzył zobowiązanie Fed do obniżenia inflacji. Czytanie między wierszami sugeruje dalsze podwyżki stóp w przyszłości. Rosnące ryzyko recesji, słabe zyski i prognozy spółek mogą dodatkowo wpłynąć na ceny giełdowe. Biorąc pod uwagę ostatnie korelacje, może to również wpłynąć na ceny kryptowalut.

Rusza Forum Standardów Metaverse

Grupa dużych firm technologicznych uruchomiła „Forum Standardów Metaverse”, aby zapewnić przestrzeganie rygorystycznych norm w szybko rozwijającym się sektorze. Ten ruch wygląda na wyraźną próbę samoregulacji i ustalenia podstawowych standardów jakości, aby zapobiec wszelkim luzom i zapewnić pewien rodzaj interoperacyjności między metawersami.

W grupie znalazły się takie wielkie marki, jak Epic Games, Huawei, Ikea, Meta, Microsoft, Nvidia, Sony Interactive Entertainment i Qualcomm. Jednak główni gracze, w tym Roblox i Niantic, są tu nieobecni. Wiadomość ma pozytywny wpływ na kryptoaktywa połączone z metawersem, takie jak Sandbox (SAND) i Decentraland (MANA). Krypto istnieje w centrum ruchu metaverse, dając podstawy gospodarkom w metaverse i zapewniając użyteczność graczom. Takie zmiany, które pomagają utrwalić fundamenty sektora, mogą wspierać cenę.

 

 

Shiba Inu rośnie w siłę

Kryptowaluta Shiba Inu (SHIB) jest obecnie bardzo popularna, wzrastając o ponad 50% w ciągu ostatniego tygodnia. SHIB w pewnym stopniu zdołał przełamać trend panujący obecnie na szerszych rynkach kryptowalutowych, a jego cena znacznie wzrosła, choć nie osiągnęła jeszcze poziomu z zeszłego roku. Do wzrostu ceny tokena przyczynia się wiele czynników. Częściowo trend wzrostowy zawdzięczamy dużym inwestorom kupującym token, z których jeden zgarnął 150 miliardów kryptowaluty za jednym zamachem.

Jednak do wzrostu cen przyczynia się również charakter sieci - w ciągu ostatnich kilku dni spalono ponad 62 miliardy tokenów kryptowaluty, co zmniejszyło podaż i przyczyniło się do wzrostu cen. Potencjalnie zapowiada to zmiany, jakie szykują się w sieci Ethereum w ramach projektu "The Merge", który ma na celu przejście z modelu proof-of-work na proof-of-stake - co może mieć podobny wpływ do spalania poprzez blokowanie monet za pomocą stakingu.

Tether wprowadza token GBP

Główny dostawca stablecoinów Tether ogłosił, że zamierza w lipcu uruchomić stablecoin powiązany z funtem szterlingiem. Firma posiada już token dolara amerykańskiego, token euro, token juana i ogłosiła plany wprowadzenia tokena peso meksykańskiego.

Posunięcie to podkreśla rosnące znaczenie stablecoinów w sektorze kryptowalut. Stable coiny zapewniają istotną płynność i stabilność na rynku, jednocześnie utrzymując możliwość łatwego przełączania się między kryptowalutami dla użytkowników i inwestorów.

Dodanie stablecoina opartego na funcie to dobra wiadomość dla Wielkiej Brytanii, ponieważ może ona stać się czołowym graczem w tej sferze. Tether jest uznanym graczem w tej przestrzeni, a dzięki zbliżającym się regulacjom dotyczącym stablecoinów, Wielka Brytania powinna być na dobrej drodze do nadchodzących zmian.


Simon Peters

Simon Peters jest analitykiem kryptowalut w eToro, ze szczegółową wiedzą na temat rynków i branży krypto. Pełniąc swoją funkcję w eToro, pomaga również klientom z dużym kapitałem w inwestowaniu w kryptowaluty. Simon jest absolwentem Wydziału Inżynierii Mechanicznej Uniwersytetu Brunel w Londynie i posiada certyfikat CFA UK Level 4 w zakresie zarządzania inwestycjami.  

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk