• Odbierz prezent
kryptowaluty Christine Lagarde

4 września portal Cointelegraph poinformował, że szefowa MFW – Christine Lagarde powiedziała, że banki centralne i organy nadzoru finansowego powinny chronić konsumentów, ale powinny też być otwarte na takie innowacje, jak kryptowaluty.

 

4 września w rozmowie z Komisją ds. Gospodarczych i Monetarnych Parlamentu Europejskiego szefowa Międzynarodowego Funduszu Walutowego - Christine Lagarde powiedziała, ze banki centralne i regulatorzy finansowi powinni skorzystać z możliwości, które dają zmiany. W swym oficjalnym oświadczeniu w komunikacie prasowym szefowa MFW stwierdziła: „W przypadku nowych technologii - w tym walut cyfrowych – oznacza to bycie uważnym na ryzyko związane ze stabilnością finansową, prywatnością lub działalnością kryminalną i zapewnienie odpowiednich regulacji w celu ukierunkowania technologii ku dobru publicznemu. Ale to także oznacza rozpoznanie szerszych korzyści społecznych z innowacji i umożliwienie im przestrzeni na rozwój.”

Christine Lagarde obiecała, że jeśli zostanie prezesem Europejskiego Banku Centralnego, skupi się na zapewnieniu tego, by instytucje finansowe odpowiednio adaptowały się do szybko zmieniającego się otoczenia finansowego.

Już w lutym 2018 r. szefowa MFW twierdziła, że regulacje dotyczące kryptowalut są „nieuniknione” i konieczne na szczeblu międzynarodowym.

W kwietniu 2019 r. Christine Lagarde powiedziała, że innowatorzy blockchain „wstrząsnęli tradycyjnym światem finansów” i mają wyraźny wpływ na obecnych graczy na tym rynku.

Christine Lagarde stoi na czele Międzynarodowego Funduszu Walutowego od 2011 r. W lipcu została nominowana do objęcia stanowiska prezesa Europejskiego Banku Centralnego. W środę Komisja ds. Gospodarczych i Monetarnych Parlamentu Europejskiego pozytywnie zaopiniowała Lagarde jako kandydatkę na prezesa EBC. Od 1 listopada ma zastąpić obecnego prezesa EBC – Mario Draghiego. Prezesi EBC są mianowani na ośmioletnią kadencję przez Radę Europejską po wcześniejszej konsultacji z Parlamentem Europejskim. Opinia PE nie jest wiążąca dla Rady Europejskiej, ale ma duże znaczenie.

Czytaj także: Szefowa MFW: Blockchain wstrząśnie systemem finansowym

Wg Christine Lagarde, szefowej Międzynarodowego Funduszu Walutowego, firmy które odważnie eksplorują innowacyjną technologię blockchain dla swoich zastosowań biznesowych prędzej czy później wstrząsną tradycyjnym rynkiem finansowym i zmuszą jego obecnych uczestników do dostosowania się do nieuniknio.. Czytaj
Szefowa MFW: Blockchain wstrząśnie systemem finansowym


Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny. Lokuje kapitał głównie w małe spółki z dużym potencjałem wzrostu.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk