• Odbierz prezent
kryptowaluty FBI

Portal Cointelegraph w ostatnim czasie poinformował o przedstawionym przez FBI stanowisku dotyczącym kryptowalut. Czy FBI widzi w nich zagrożenie?

 

5 listopada miało miejsce spotkanie Senackiej Komisji ds. Bezpieczeństwa Wewnętrznego z przedstawicielami FBI, Departamentu Bezpieczeństwa Wewnętrznego i Narodowego Centrum Przeciwdziałania Terroryzmowi. Spotkanie dotyczyło zagrożeń bezpieczeństwa, z którymi muszą się zmierzyć Stany Zjednoczone. W czasie spotkania senatorzy zadawali przedstawicielom służb pytania, które obejmowały takie kwestie, jak działania antyterrorystyczne, zagraniczne wpływy na wybory w USA, cyberbezpieczeństwo, bezpieczeństwo granic państwa oraz… oczywiście kryptowaluty. W spotkaniu uczestniczył dyrektor FBI - Christopher Wray.

 

Czy FBI może czuć się przytłoczone przez nowe technologie?

Na spotkaniu były kandydat na prezydenta i senator republikański ze stanu Utah – Mitt Romney zadał pytanie, czy Stany Zjednoczone nie powinny podjąć jakichś działań w zakresie radzenia sobie z kryptowalutami i związanych z nimi wyzwaniami, które stoją przed organami ściganiami, takimi jak kwestie związane z terroryzmem. Rommey powiedział: „Nie jestem w Komisji Bankowej. Nadal nie rozumiem, jak działają kryptowaluty. Wydaje mi się, że jest dużo trudniej prowadzić waszą pracę, kiedy nie można śledzić pieniędzy, ponieważ są one przed nami ukryte i jestem ciekaw, czy nie powinny być podjęte jakieś działania w naszym kraju, aby radzić sobie z kryptowalutami.”

Dyrektor FBI - Christopher Wray udzielił odpowiedzi na to pytanie, mówiąc, że kryptowaluty już stanowią problem dla agencji. Stwierdził: „Dla nas kryptowaluty już są istotnym problemem i możemy łatwo przewidzieć, że staje się on coraz większy i większy. Pomimo, że są one przedmiotem pewnego rodzaju regulacji, jest mi trudno odpowiedzieć na to pytanie.” Wray zakończył swoją wypowiedź stwierdzeniem, że FBI już ma kryptowaluty na oku, używając „narzędzi, którymi powinniśmy próbować śledzić pieniądze”. Dyrektor FBI dodał, że jeśli Stany Zjednoczone nie będą nadążać za nowymi technologiami, zostaną w tyle.

Czytaj także: Bitcoin (BTC) pieniądzem kryminalistów? Te dane mogą niejednego zaskoczyć

Wśród osób nastawionych sceptycznie do bitcoina (BTC) i tych, które czerpią wiedzę na jego temat z przekazów medialnych głównego nurtu panuje przekonanie, że kryptowaluty wykorzystywane są głównie przez kryminalistów, szarą strefę i szeroki repertuar osób, z którymi mało kto chciałby mieć osobiście .. Czytaj
Bitcoin (BTC) pieniądzem kryminalistów? Te dane mogą niejednego zaskoczyć


Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestorka. Lokuje kapitał głównie w małe spółki z dużym potencjałem wzrostu.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk