• Odbierz prezent
Kryptowaluty – prezent na święta

Z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia, bank centralny Wielkiej Brytanii przeprowadził na Twitterze ankietę dotyczącą upragnionego prezentu. Jakie były wyniki?

 

Wybór prezentu na święta nie jest łatwy. Miło jest otrzymać prezent w formie rzeczowej, ale równie interesującą opcją jest forma pieniężna. Zapewne niejeden z nas chciałby znaleźć plik banknotów pod choinką. Wówczas obdarowany może za otrzymane środki kupić sobie, co tylko chce lub wpłacić je na konto. A może jeszcze lepiej otrzymać od razu przelew? W związku ze świątecznymi wątpliwościami, spieszy nam z pomocą Bank Anglii, informując o wynikach swej ankiety.

17 grudnia Bank Anglii przeprowadził ankietę na Twitterze, dotyczącą prezentu na święta. Pytanie brzmiało następująco: „Gdybyś otrzymał pieniądze jako prezent na święta Bożego Narodzenia, w jaki sposób chciałbyś je dostać?” Uczestnicy ankiety mieli do wyboru cztery opcje: gotówkę, przelew bankowy, voucher podarunkowy i walutę cyfrową. Okazało się, że 21% respondentów wybrało gotówkę, 7% przelew bankowy, 2% voucher podarunkowy, a aż 70% walutę cyfrową. W głosowaniu wzięło udział 8230 osób.

15 listopada podobną ankietę przeprowadził były amerykański kongresmen – Ron Paul, który zapytał użytkowników na Twitterze, w jaki sposób chcieliby otrzymać 10 000 dolarów. Haczyk polegał na tym, że podarunek ten musiałby pozostać w formie, w jakiej został otrzymany, przez okres najbliższych 10 lat. Wyniki ankiety wykazały, że 50% respondentów preferuje Bitcoin (BTC), a 37% złoto.

Czytaj także: Bitcoin jako inwestycja długoterminowa

Interesująco wyglądają wyniki sondaży przeprowadzonych na Twitterze. Jakie aktywa cieszą się największą popularnością? Które z nich natomiast znalazły się na ostatnim miejscu?   15 listopada były amerykański kongresmen Ron Paul przeprowadził na Twitterze ankietę, w której zapytał użytkowników, co.. Czytaj
Bitcoin jako inwestycja długoterminowa

Wcześniej w listopadzie Mati Greenspan – analityk platformy inwestycyjnej eToro przeprowadził nieco inną ankietę na Twitterze, zadając pytanie o ulubioną kryptowalutę. Wyniki pokazały, że 46% z 28 189 respondentów wybrało Ripple (XRP). Bitcoin (BTC) zajął drugie miejsce – 31%, a trzecie Ethereum (ETH) – 9%.

Wyniki wszystkich tych przeprowadzonych na Twitterze badań wskazują na coraz większe zaufanie do kryptowalut. Zdaniem ankietowanych mogą być one dobrą inwestycją na najbliższe 10 lat, a także interesującą opcją na prezent z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia.


Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk