• Odbierz prezent
kryptowaluty

Rok 2019 obfitował w różne zawirowania na rynku kryptowalut. Można było zaobserwować zarówno spektakularne wzrosty, jak i spadki. Które kryptowaluty spowodowały znaczące straty w portfelach inwestorów?

 

W 2019 r. miały miejsce nie tylko wzrosty, ale także duże spadki cen na rynku kryptowalut. Julia Magas w swym artykule na portalu Cointelegraph opublikowała zestawienie zawierające kryptowaluty, które spowodowały największe niezadowolenie inwestorów.

 

Największe spadki

BitTorrent (BTT): -99% w skali roku, największy ruch: - 97% w ciągu jednego dnia

BTT, którego cena wzrosła 8-krotnie w 2018 r., w maju 2019 r. zaliczył inny rekord – tym razem pod względem spadku. 1 maja jego cena spadła z poziomu 0,02 USD do 0,0006 USD w jeden dzień i od tej pory wciąż spadała. Niemniej jednak BitTorrent jest jednym z najbardziej udanych projektów IEO. Pomimo ogromnego spadku ze swych szczytów w drugiej połowie roku, cena tego coina jest dwukrotnie wyższa od ceny w ramach oferty publicznej, kiedy był sprzedawany za 0,00012 USD.

Czytaj także: BitTorrent (BTT) - co musisz o nim wiedzieć? Opis kryptowaluty, historia, notowania, opinie

BitTorrent (BTT) to cyfrowy token użytkowy dla sieci wymiany plików p2p BitTorrent, oparty na technologii blockchain wielofunkcyjnej platformy TRON (TRX). Token BTT jest realizacją planów tzw. Projektu Atlas, którego założeniem jest całkowita integracja sieci BitTorrent z blockchainem projektu TRON,.. Czytaj
BitTorrent (BTT) - co musisz o nim wiedzieć? Opis kryptowaluty, historia, notowania, opinie

 

FuzeX (FXT): -84% w skali roku, największy ruch: -87% w ciągu 6 miesięcy

Token FXT również znalazł się wśród liderów spadków, tracąc 87% swej wartości w ciągu pół roku. Jego cena spadła z poziomu 0,0035 USD 8 lipca do 0,00043 USD 29 grudnia.

 

Bitcoin Gold (BTG): -59% w skali roku, największy ruch: -82% w ciągu 6 miesięcy

Rok 2019 nie był szczęśliwy dla posiadaczy BTG, którego cena spadła o 82% w drugiej połowie roku – z poziomu 31 USD 25 czerwca do obecnej wartości w okolicach 5,30 USD. Łącznie od początku roku BTG stracił 60%. Spadkom sprzyjały wycofanie BTG z notowań na giełdzie Bittrex i ograniczenia dotyczące posiadania tej kryptowaluty przez obywateli USA.

Czytaj także: Bitcoin Gold (BTG) - co musisz o nim wiedzieć? Opis kryptowaluty, historia, notowania, opinie

Bitcoin Gold (BTG) to otwartoźródłowa (ang. open source) kryptowaluta oparta na rozproszonym rejestrze transakcji blockchain. BTG jest oparty na kodzie źródłowym bitcoina (BTC), jednocześnie będąc drugim - po Bitcoin Cash (BCH) - mniejszościowym (secesyjnym) hard-forkiem BTC. Głównym założeniem twór.. Czytaj
Bitcoin Gold (BTG) - co musisz o nim wiedzieć? Opis kryptowaluty, historia, notowania, opinie

 

Omnitude (ECOM): -80% w skali roku, największy ruch: -65% w ciągu dwóch miesięcy

W październiku ten coin zaliczał spore wzrosty i spadki. 14 października po trzeciej fali wzrostowej, ECOM zmienił swój trend na spadkowy i od tamtej pory stracił prawie 65% swej wartości. W tym czasie jego cena spadła z poziomu 0,07 USD do 0,024 USD.

 

Lumen (XLM): -63% w skali roku, największy ruch: -63% w ciągu roku

Lumen także znalazł się wśród najmocniej tracących aktywów, zaliczając spadek o 63% w okresie roku. W samym listopadzie jego cena spadła z poziomu 0,08 USD do 0,044 USD.

 

Ethereum (ETH): -12% w skali roku, największy ruch: -36% w ciągu 10 dni

Wśród najbardziej spadkowych aktywów 2019 r. znalazła się też druga największa kryptowaluta Ethereum, która w pierwszej połowie roku dała porządnie zarobić inwestorom. 8 lipca nastąpiła wyraźna zmiana trendu. Kurs ETH zaliczył spadek o 36% w ciągu 10 dni, co pociągnęło za sobą spadek cen na rynku altcoinów.

 

XRP: -47% w skali roku, największy ruch: -30% w listopadzie

W zestawieniu najmocniej tracących aktywów znalazło się też XRP, doświadczając spadku o 47% na przestrzeni roku, a w samym listopadzie o 30%. Kontynuując spadek, XRP jednocześnie ustanowiło rekordową liczbę transakcji na początku grudnia. 2 grudnia łączna wartość transakcji sięgnęła 1 mld USD. Niektórzy użytkownicy sądzą, że zespół odpowiedzialny za XRP celowo doprowadził do obniżenia ceny tej kryptowaluty.

Czytaj także: Które kryptowaluty pozwoliły najwięcej zarobić w 2019 r?

5 stycznia na portalu Cointelegraph Julia Magas opublikowała artykuł, w którym przedstawiła największe ruchy cenowe na rynku kryptowalut, które miały miejsce w 2019 r. Które kryptowaluty pozwoliły najwięcej zarobić, a które przysporzyły swym posiadaczom największej straty?   Jak zwraca uwagę Julia.. Czytaj
Które kryptowaluty pozwoliły najwięcej zarobić w 2019 r?


Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny. Lokuje kapitał głównie w małe spółki z dużym potencjałem wzrostu.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk