• Odbierz prezent
Kryptowaluty pod choinkę. Czy to dobry pomysł na prezent?
fot. flickr.com

Do Świąt Bożego Narodzenia jeszcze trochę czasu, ale warto wcześniej pomyśleć o prezentach. Portal Cointelegraph poinformował o wynikach ankiety przeprowadzonej w Australii. Czy kryptowaluty to dobry pomysł na prezent pod choinkę?

 


Zobacz, jakie publikacje makroekonomiczne mogą mieć wpływ na rynki! Śledź kalendarz ekonomiczny i nie przegap istotnych danych
---
Ranking Brokerów Forex. Wybór brokera to jedna z najważniejszych decyzji, którą jako inwestor musisz podjąć. Wybierz rozsądnie. Zobacz nasz aktualny ranking brokerów
---
Kalkulator walut. Sprawdź aktualne kursy średnie NBP, przelicza waluty, zobacz ile warto jest Twój kapitał w jednej z 36 innych walut obcych. Skorzystaj z naszego kalkulatora walutowego!

 

 

Portal Cointelegraph poinformował o wynikach ankiety przeprowadzonej przez firmę Crypto.com, będącą dostawcą portfeli i usług kryptowalutowych. Ankieta została przeprowadzona wśród ponad 2000 Australijczyków w wieku od 18 do 59 lat. Spośród osób, które korzystały z kryptowalut w ciągu ostatnich 12 miesięcy, 26% odpowiedziało, że rozważa prezenty na Boże Narodzenie, które byłyby związane z kryptowalutami. 53% z tych, którzy planują kryptowalutowe prezenty, bierze pod uwagę nabycie dla swych bliskich takich kryptowalut jak Bitcoin (BTC) lub Ethereum (ETH).

Ankieta wykazała również, że dużą popularnością mogą cieszyć się także różne rzeczy przyozdobione motywami o treściach kryptowalutowych, jak bluzy, skarpetki czy kubki. Około 43% ankietowanych rozważa zakup takich przedmiotów.

42% badanych bierze pod uwagę zakup voucherów kryptowalutowych, a 35% planuje kupić książki poświęcone tematyce kryptowalut. 29% rozważa natomiast obdarowanie swych najbliższych tokenami NFT (non-fungible tokens), które pełnią funkcję kolekcjonerską. Często wybieraną odpowiedzią były także kursy online poświęcone kryptowalutom (27%). Najrzadziej wybieraną opcją jest zakup urządzeń do kopania kryptowalut.

Dyrektor generalny ds. Azji i Pacyfiku w Crypto.com – Karl Mohan podsumował wyniki ankiety następującymi słowami: „Najwyraźniej Australijczycy są bardzo chętni do przyjęcia kryptowalut i zintegrowania ich użycia z codziennymi wydatkami. Stopniowo zwiększają wykorzystanie kryptowalut i technologii blockchain.”

Mieszkańcy Australii coraz chętniej korzystają z kryptowalut. Warto wspomnieć, że we wrześniu ukazał się raport Finder Consumer Sentiment Tracker, w którym poinformowano, że ankieta przeprowadzona wśród 1000 respondentów wykazała, że obecnie 1 na 6 Australijczyków posiada aktywa kryptowalutowe. Około 9% z nich ma w swym portfelu Bitcoin, 8% Ethereum, a 5% Dogecoin.

Notowania: BITCOIN

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/BTCUSD/

Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk