• Odbierz prezent
kryptowaluty Pigzbe blockchain

Powstał nowy projekt edukacyjny dla dzieci. Ma on zastąpić tradycyjne kieszonkowe. Dzieci od najmłodszych lat mają szansę nauczyć się posługiwania kryptowalutą.

 

Technologia blockchain jest stosowana w różnych dziedzinach, takich jak gry, wybory, handel międzynarodowy i wielu innych. Jednak to jeszcze nie wszystko.

25 czerwca portal Finance Magnates poinformował o szwajcarskim startupie, który uruchamia portfele kryptowalutowe dla dzieci. Szwajcarska firma Pigzbe opracowała portfel kryptowalutowy, aby zachęcić jak najwięcej dzieci na świecie do korzystania z możliwości tej technologii. Projekt ten ma na celu edukację w zakresie zarządzania własnymi finansami od najmłodszych lat.

 

Tradycyjne kieszonkowe

Regularne kieszonkowe to tradycyjny sposób dla rodziców, aby uczyć dzieci odpowiedzialności finansowej i rozsądnego dysponowania swoimi środkami. Różne firmy oferują możliwości, by odbywało się to w sposób cyfrowy. Przykładami takich rozwiązań są: Osper – karta debetowa pre-paid, którą mogą posługiwać się dzieci w wieku co najmniej 8 lat czy goHenry – rozwiązanie dla dzieci co najmniej 6-letnich, obejmujące kartę oraz system obowiązków domowych i nagród. Znaną aplikacją do zarządzania pieniędzmi dla dzieci i rodziców jest także Rooster Money, przeznaczona dla dzieci powyżej 4 lat.

Według Telegraph, produkty te były ściągane tysiące razy, przyciągając w ten sposób miliony dolarów.

Jednak te rozwiązania istnieją wewnątrz tradycyjnego systemu bankowego. Według szwajcarskiej firmy Pigzbe, dzieci muszą się zmagać z tymi samymi problemami dotyczącymi usług bankowych, jak dorośli. Dotyczą one wysokich opłat, powolnej realizacji zleceń i geograficznego ograniczenia usług.

 

Kieszonkowe w kryptowalucie

Projekt Pigzbe ma na celu użycie technologii blockchain do pokonania problemów związanych z tradycyjną bankowością. Według autorów projektu, regularne kieszonkowe dla dzieci ma pozytywny wpływ na ich rozwój. Szacuje się, że wartość rynku edukacji opartego na grach wyniesie 23 mld USD w 2021 r.

Projekt Pigzbe jest kombinacją fizycznego produktu, gry i portfela. Jest skierowany do dzieci, które otrzymują około 15 USD kieszonkowego na tydzień.

Dzieci zbierają kryptowalutę Wollo poprzez granie w gry związane z finansami i potencjalnie będą mieć możliwość kupowania różnych rzeczy za pomocą karty płatniczej, nad którą firma jeszcze pracuje.

Według autorów projektu, wartość waluty nieustannie się zmienia, tak jak we wszystkich kryptowalutach, więc dzieci wcześnie zapoznają się z realiami rynkowymi.

Kryptowaluta Wollo jest oparta na blockchainie Stellar. Stellar jest siecią blockchain open source, której twórcą jest Jed McCaleb – współzałożyciel Ripple. Podkreśla się podobieństwo Stellar do Ripple pod względem wykorzystania technologii blockchain do ułatwienia szybkich i tanich płatności transgranicznych. Różni się tym, że jest organizacją non-profit, promującą szeroki dostęp do rynku, natomiast Ripple współpracuje z instytucjami finansowymi.

Według relacji prasowych, projekt Pigzbe w przedsprzedaży zebrał 6 mln USD, a 4 lipca planuje rozpocząć ICO.

 

Magazyn: Rafał Zaorski - Zarobił 2,5 mln w 24h

Rafał Zaorski - Zarobił 2,5 mln w 24h
Jak stać się dobrym spekulantem - szczery wywiad z Rafałem Zaorskim Historia katastrofy większej niż Amber Gold Czy dało się zarobić na debiucie spółki Ferrari  Dlaczego rynek gamingowy jest przegrzany Czy Blockchain traci impet
Czytaj

 

 

Szukasz miejsca gdzie swobodnie możesz dyskutować o kryptowalutach, bitcoinie, tokenach oraz ICO?

 

Dołącz do facebookowej grupy CoinGroup


Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny. Lokuje kapitał głównie w małe spółki z dużym potencjałem wzrostu.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk